Nullkulu

Nullkulu

kuidas motiveerida last õppima?

Kuidas motiveerida last õppima

Õppimine on elu oluline osa ja see on tõeliselt vajalik, et saada parem elu ja karjäärivõimalused. Kuid mida teha, kui laps ei ole õppimise vastu eriti huvitatud ja kipub sellest pigem eemale hoidma? Kuidas motiveerida last õppima? Selles artiklis räägime nii armastusest kui ka tehnikatest, mis aitavad lapsi kaasata ja motiveerida.

Meie kogemus on näidanud, et hea ja vastutustundlik vanem suudab suunata oma lapsi kiituse, innustuse ja armastuse abil. Kuid õppimiseks suunamine on tihti suur väljakutse. Küsimus on, kuidas tagada selle lapse soov õppida. Õnneks on olemas mitmeid viise, kuidas seda teha.

Tähtis on mõista lapse iseloomu

Mõista oma lapse individuaalsust, sest see võib aidata teil otsustada, kuidas oma lapse õppimist korraldada. Üks laps võib olla visuaalne õppija, kes asjade läbi nägemise mõistab. Teine laps võib olla auditoorne õppija, kes mõistab asju suulise vihje järgi. Ning kolmas võib olla käeline õppija ja igas konkreetses olukorras parem end väljendada just läbi käelise tegevuse. Arvestage sellega, et iga laps on erinev ja talle tuleb õppimisel sobilik viis leida.

Tee õppimine lõbusaks

Lapsed armastavad mängida ja õppimine võib olla neile ka mäng ning lõbus tegevus. Kui see on nii, siis nad õpivad palju paremini ja saavad paremaid tulemusi. Oma lapsele sobivate tegevuste leidmine sõltub teie lapse eripärast. Näiteks võib lapsel olla huvi loomade vastu, mis võib viia selleni, et temaga koos võib käia loomaaedades, lugeda raamatuid või vaadata loodusõpetuslikke saateid. Ükskõik, mis see on, pea meeles, et õppimine on ka siis edukas, kui see paneb lapse naeratama ja kui ta seda naudib.

Kuidas motivatsiooni luua?

Motiveerimine on protsess, mille käigus on peamised tegurid sisemine motivatsioon ehk huvi teema ja selle vastu, ning ka väline motivatsioon ehk autasu saamine, kui teema õigesti selgeks saadakse. See on väga oluline, kuna sel viisil hakkavad lapsed pingutama ja võtavad õppimist tõsisemalt. Oluline on leida just teie lapse jaoks sobiv motiveerimise meetod – mõnda last motiveerib täiusliku hinne, teist aga hoopis lahendusprotsess ja staatus klassiklassis.Miks mitte nende huve ja vajadusi arvestada.

Kokkuvõte

Artiklis oleme käsitletud, kuidas motiveerida last õppima. See ei pea olema raske ülesanne, kui teate, milliseid meetodeid oma lapse jaoks kasutada. Lapse tudengiks saamine algab alati motivatsiooni teadlikust loomisest ja sinu rolliks vanemana ongi muuta see protsess võimalikult meeldivaks ja huvitavaks. Võta oma lapse indivuduaalsus arvesse ning loo tema jaoks sobiv õppimisviis. Pane tähele ja tunnusta lapse saavutusi. Oled suureks toeks ja abiks oma lapsele, et ta õpiks, saavutaks edu ja oleks õppimisejuures õnnelik.