Nullkulu

Nullkulu

kui sügavale istutada tomat?

Kui sügavale istutada tomat: Kuidas tagada kevadsädeme saagi parim tulemus

Kui kevad tuleb, siis on sageli esimene soov oma aeda uusi taimi istutada. Tomatid on ühed levinumad taimed, mida koduaias kasvatatakse. Kuid kui sügavale tomatitaimed mulda istutada peaks? Selles artiklis vaatame, kuidas tagada oma kevadsädeme saagi parim tulemus tomatitaimede istutamisel.

Millal istutada tomatid oma aeda?

Seda küsimust küsivad paljud, kes plaanivad tomatitäiemaa rajada. Ideaalne aeg tomatiseemnete istutamiseks on kuu enne kevade algust. Kui teete seda, siis on teil piisavalt aega valmistada mullad ette, nii et taimedel oleks kevade saabudes optimaalsed tingimused kasvamiseks.

Milline muld on parim tomatitaimede jaoks?

Tomatitaimed armastavad viljakat mulda, mis on huumuserikas ja hästi kuivendatud. Kasutage mulda, mis on pH-tasemega umbes 6,5-6,8 ja lisage sinna mõni väetis. Kui muld on liiga savine, siis tuleb seda parandada liivaga. Kui muld on liiga liivane, siis segage see huumusega või kompostiga. Et tagada tomatitaimede juurte parem areng, on hea lisada mulda mõned maasika- või puukoored.

Milline on parim sügavus tomatitaimede istutamisel?

Tomatitaimede istutamisel on oluline arvestada sügavusega. Taimede sügavus peab olema õige, sest kui juured jäävad pinnapealseks, kannatab taim kuivuse käes, kui juured on aga liiga sügaval, ei saa taim piisavalt hapnikku ning lõpuks võib isegi surra.

Istutamisel on soovitatav istutada taimed sügavamale kui nad on potis olnud. See võimaldab tomatitaimedel kasutada rohkem vett ja toitaineid, mis on mullas sügavamal. Lisaks aitab istutamine sügavamale ennetada hoiaku kalduvust ja toetab taime juuri paremini.

Parim sügavus tomatitaimede istutamiseks on 1-2 sentimeetrit taimelehtede all. Üle selle sügavuse ei saa tomatitaimed juuri areneda, kuid sügavamale istutades võib juurestik kergesti mädanema minna.

Tomatitaimede hooldamine pärast istutamist

Pärast istutamist tuleb tomatitaimedele anda piisavalt vett. Soe õhk ja päikesepaiste võivad taimi kiiresti kuivatada, mistõttu tuleks neid igapäevaselt kasta. Niisutage mullapalli kuni juured on mullaga kokku kasvanud ja taim saab ise vett kätte. Seejärel saate kasta taimi vähem sagedamini, kuid täiendage mulda vajadusel väetistega.

Tähtis on mullapinna katta multšiga, see aitab vältida mulla liigset kuivamist ja hoiab umbrohud taimede kasvu alt ära.

Täiendavad nipid tomatite kasvatamiseks

Kui olete juba tomatid õnnestunult mulda istutanud, siis on mõned nipid, mis võivad aidata teie taimedel kasvada veelgi paremini:

– Taimedele saab anda täiendavat tuge spetsiaalsete traatide, puupulkade või bambusega.
– Kindlasti tasub taimi kärpida, et nad ei muutuks liiga suureks ja hoida neid ka haiguste eest.
– Taimedel peaks laskma vilja kandmise ajal olla ka piisavalt päikesevalgust, kuid vältida liigset päikese käes kõrvetamist.
– Kindlasti tasub jälgida taimede seisukorda ja vajadusel rakendada taimekaitsevahendeid.

Kokkuvõte

Sügavale tomatitaimede istutamine on oluline tomatite parima kasvu ja vilja saagi saavutamiseks. Sügavam istutamiseks tuleb ette valmistada viljakas muld, leida parim aeg istutamiseks, istutada taimed õige sügavusega, pakkuda hooldust ja jälgida taimede seisukorda. Nüüd, kui teate, kuidas tomatitaimi istutada, olete valmis võtma vastu uue aiahooaja väljakutsed ja nendega toime tulema.

Loodame, et see artikkel oli teile kasulik ja annab teile edaspidiseks tomatikasvatuseks palju praktilisi nõuandeid!