Kuidas käituda liiklusõnnetuse korral
Liiklusoht võib meile kõigile ootamatult kätte tulla ja seetõttu on väga tähtis teada, kuidas käituda liiklusõnnetuse korral. Õnnetusjuhtumite tagajärjel võib kannatada nii inimeste tervis kui ka varad, mis omakorda võib kaasa tuua palju stressi ja rahalist kahju. Seega on oluline osata õigesti käituda, et tagada ohvritele esimene abi ja koostöövõime kiirabi- ja politseijõududega.
Ärge paanitsege ja püsige rahulik
Õnnetusjuhtumi korral võib paanika kergesti võimust võtta, kuid on äärmiselt oluline, et püsiksite rahulikuna ja keskenduksite sellele, kuidas saate aidata. Kui teie või keegi teine on vigastatud, tuleb esimese abina tegutseda kiiresti ja kutsuda kiirabi. Kui keegi on teadvuseta või tal on hingamisprobleeme, tuleb viivitamatult alustada südamemassaaži ja kunstlikku hingamist, kuni kiirabi saabub.
Andke abi teistele
Kui kannatanuid on veel, tuleb neile esmalt läheneda ja tuvastada nende seisukord. Kui nad on ohtlikesse kohtadesse nagu tee peale jäänud, tuleb neid liigutada ohutusse piirkonda. Nendega tuleb rääkida rahulikult ja neile tagada, et abi on juba teel. Kui kannatanu on teadvuseta või ei hinga, tuleb alustada esmaabi.
Helistage politseile
Kui õnnetuses on vigastada saanud ka sõidukid, tuleb kindlasti kutsuda politsei. Politsei koostab sündmuskohal protokolli ja aitab probleemide lahendamisel. Kui õnnetus puudutab ka liiklusvoogu, siis aitab politsei suunata liiklust, et vältida suuremat kahju.
Võtke õnnetuse faktid üles
Pärast õnnetust tuleb võimalusel teha pildid, videosalvestused ja koguda kõik muud asjakohased faktid, nagu tunnistajate nimed ja kontaktandmed, numbrimärgid, sõidukite kirjeldused jne. See võib olla abiks kindlustusjuhtumite lahendamisel või õiguslike probleemide korral.
Teavitatage oma kindlustusfirmat
Kui teie sõiduk on õnnetuses kannatada saanud, tuleb kiiresti teavitada oma kindlustusfirmat. Kindlustusandja saab aidata teie varade taastamisel või vajadusel asendamisel.
Olge valmis selgitama
Kui politsei ja kiirabi on saabunud, tuleb anda neile oluline informatsioon, millega on seotud õnnetusjuhtum, samuti oma kontaktandmed ja isikutunnistus. Selgitage oma tegevusi ja kõike, mida te tunnistajana nägite või kuulsite.
Lõpetage õnnetuskohalt lahkumine
Liiklusseaduse järgi on kohustuslik kõigil õnnetusjuhtumi näinud isikutel jääda sündmuskohale kuni väljakutse saabumiseni politsei- või kiirabijõudude poolt. Kui te lahkute õnnetuspaigast enne väljakutset, võite seadust rikkuda ja sellega kaasneb rahaline karistus või isegi vanglakaristus.
Lõputa kokkuvõte
Liiklusõnnetus on väga traumeeriv ja võib kaasa tuua ohtu meie turvalisusele ning mürgisele stressile. Seetõttu on kõige olulisemad sammud teada, kuidas käituda õnnetusjuhtumi korral. Oluline on võtta aega, et jääda rahulikuks, anda abi teistele, kutsuda kiirabi ja politsei, võtta õnnetuse faktid üles, teavitada oma kindlustusfirmat, selgitada politseile toimunut ning mitte lahkuda õnnetuspaigalt enne väljakutset. Tuletage meelde neid juhiseid ja olge valmis õnnetuseks ning ohtlikest olukordadest väljumiseks.