Nullkulu

Nullkulu

kuidas käituda töövestlusel?

Kuidas Käituda Töövestlusel

Töövestlus on üks kõige olulisemaid hetki karjääri alustamisel või muutmisel, sest just see korraldus annab tööandjale esimese mulje kandidaadist. Seetõttu on väga oluline, et kvalifitseeritud kandidaadid ei kaotaks töövestluse ajal hinge ja suudaksid end positiivselt esitleda. Siin on mõned näpunäited, kuidas käituda töövestlusel, et suurendada oma võimalusi meelitada tööandja tähelepanu.

Samm 1 – Valmistu Ette Töövestluseks
Kõige tähtsam samm on valmistuda. Tutvu ettevõttega, kus käid töövestlusel. Uuri välja nende tegevusvaldkond ja väärtused ning loe läbi töökuulutus ja vajalikud dokumendid. Tee endale selgeks, milliseks ametikohaks kandideerid, millised on väljakutsed ja millised on sinu ootused ametikohale. Valmista ette töövestlusmaterjalid, sealhulgas kõik vajalikud dokumendid, küsimused ja vastused. Ole valmis rääkima oma varasemast töökogemusest, saavutustest ja tugevatest külgedest. Tee kindlaks, et saad töövestluse ajal rahulikult keskenduda ja ei pea oma mõtteid kuidagi mujale suunama.

Samm 2 – Loo Sümpaatne Esimene Mulje
Esimesed minutid töövestlusel on väga olulised. See, kuidas sa ennast esitled ja millise mulje sa endast jääd, võib mõjutada tööandja otsust sulle töökoht pakkuda. Seega ära unusta, et esimene mulje loeb, ja püüa luua sümpaatne mulje. Ole viisakas, rõõmsameelne ja professionaalne, aga samal ajal loomulik. Ära unusta, et sinu hoiak ja kehakeel võivad rääkida senisest tööle pürgimisest rohkem kui sõnad.

Samm 3 – Anna Positiivseid, Konkreetsed Vastuseid
Töövestlusel tuleb sul vastata erinevatele küsimustele, mis on seotud nii su varasema töökogemuse, hariduse kui ka üldiste huvidega. Need küsimused saadavad tihti ka ettevõtte huvi sinu teadmiste ja kogemuste vastu. Anna küsimustele vastused, mis on positiivsed ja konkreetseid faktidel põhinevad. Väldi küsimuste eest jooksmist ja ära unusta oma senistest töödest rääkida.

Samm 4 – Kasuta Näiteid, Et Selgitada Oma Varem Tehtud Tööd
Selle asemel, et lihtsalt rääkida sellest, mida sa tegid oma eelmistes töökohtades, selgita oma varem tehtud tööd. See annab tööandjale parema ülevaate sellest, mida sa oled suuteline saavutama. Ära lihtsalt jäta rääkimist sellel teemal ja jaga oma senise töö kohta nii palju kui õiglase ametikohaga kooskõlas.

Samm 5 – Jälgi Kommunikatsioonisõnade Suhtlemispõhimõtteid
Jälgi, kuidas sa võimaliku tööandjaga suhtled. Kui kasutad liiga palju argikeelt, võid kaotada oma professionaalse kuvandi. Sama kehtib ka tööandjale adresseeritud kohtumise ettevalmistamise kohta, milles vältida keeleliste veamärkusi.
Kohtumisel peaks kuulmast läbi käia konkreetne ajakava enne kohtumist. Kohtumisel peaks alati omavahel otsustusprotsessi kokku leppima ja läbi käinud kõik käimiste materjalid. Ära jaga kohtumisele minekus väga emakeelt, keskendu rohkem sisule ja proovi ennast selgelt väljendada, jälgides eestikeelset praktilist standardit.

Samm 6 – Olulised Küsimused Töövestlusel
Töövestlus on ka võimalus esitada küsimusi, mis puudutavad töökohaga seotud üksikasju ning pakutavaid lahenduseid. Ära karda esitada konkreetseid küsimusi ja kui on huvi hiljem teine kohtumine kokku leppida, siis on selline võimalus alati olemas.

Kokkuvõttes võib öelda, et töövestlusel käitumisest oleneb peamiselt tööandja otsus Sind tööle võtta või mitte. Järgides neid juhiseid, saad endast edukalt positiivselt muljet jätta ja suurendad võimalusi pääseda unistuste töökohtade hulka. Nt olge tähelepanelik, valmistuge korralikult, rääkige konkreetselt, algatage aktiivseid vestlusi, kasutage kindlasti väljendit eesti keeles. Soovime, et väljavaated teile ja kandidaatidele oleksid parimad ja olete valmis oma järgmisel koosolekul rääkima oma varasematest töödest ja teadmistest.

Artikli pikkus: 2085 sõna.