Nullkulu

Nullkulu

kuidas käituda tulekahju korral?

Kuidas käituda tulekahju korral?

Tulekahju võib teie kodus või kontoris juhtuda igal ajal. Kuigi selle tõenäosus on suhteliselt madal, on tulekahju kahju suur. Seetõttu on oluline, et teate, kuidas käituda tulekahju korral. See artikkel annab teile üksikasjaliku juhendi, mida peaksite tegema, kui kogete tulekahju.

Veenduge, et teil on suitsuandur

Kõigepealt peaksite veenduma, et teil on oma majas töötav suitsuandur. Suitsuandurid mängivad kriitilist rolli tulekahju varajases avastamises. Kui teie kodus on suitsuandur, hakkab see piiksutama, andes teile võimaluse evakueeruda. Kui teie kodus pole suitsuandurit, peate kohe ühe ostma ja paigaldama.

Õppige tulekahju põhitõdesid

Teine oluline samm on õppida tulekahju põhitõdesid. Peaksite teadma, kuidas kasutada tulekustutit ja kuidas sulgeda tuletõkkeuks tule leviku piiramiseks. Samuti on hea, kui teate, kuidas valida põgenemisteed ja milline võiks olla parim väljapääs tulekahju korral.

Evakueeruge kohe

Kui märkate tulekahju algust, peate kohe evakueeruma. Ärge raisake aega telefoni helistamiseks või asjade pakkimiseks. Kui teil on aega, võite võtta oma olulised dokumendid ja mõned esemed, kuid veenduge, et te ei raiska aega.

Kui olete kinni, jääge rahulikuks

Kui olete kinni, peate jääma rahulikuks. Kui leidub aknaid, proovige neist läbi minna. Kui teil pole aknaid, hoidke uks suletuna ja asetage rätik ukse all asuva ava kohale. Sel moel saate vähendada suitsu hulka, mis pääseb teie tuppa.

Hingake madalalt ja aeglaselt

Hingake madalalt ja aeglaselt, et vältida liigse suitsu sissehingamist. Kui hingate sisse liiga palju suitsu, võite kaotada teadvuse ja seega ei suuda põgeneda. Kui teil on niiske rätik, võite selle ninja-stiilis oma näo ette kinnitada, kui te liikute tule käes.

Jääge evakuatsioonipunkti

Kui evakueerute, peaksite minema evakuatsioonipunkti, tavaliselt asukohale väljaspool hooneid, eemal tulest. Sel moel on päästemeeskonnal kergem teid leida ja teada, et teiega on kõik korras.

Helistage hädaolukordade numbrile

Kui olete ohutus kohas, helistage hädaolukordade numbrile ja andke neile teada oma olukorrast. Kui olete endiselt hoones, siis proovige leida telefoni, mida saate kasutada. Siiski on oluline meeles pidada, et ärge riskige oma eluga selle nimel, et proovida edastada teavet hädaabiteenistustele.

Ärge naaske hoonesse enne, kui see on ohutu

Kui tulekahju on kustutatud ja olete antud asukohast lahkunud, ei ole soovitatav minna tagasi koju enne, kui tuletõrje annab teile loa. Tulekahju võib olla jätnud ohtlikke jääke, mis võivad teile või teie kodule kahju teha.

Kokkuvõte

Tulekahju jääb lihtsalt katastroofiks, kui te ei tea, kuidas käituda. Veenduge, et teil oleks töötav suitsuandur ja viige läbi vähemalt üks tuleohutusharjutus aastas. Jälgige oma kodu või kontorit, et saaksite varem tulekahju tuvastada. Kui tulekahju algab, evakueeruge kohe ja hoiduge uuesti sisenemast, kuni hoone on täiesti ohutu.