Nullkulu

Nullkulu

kuidas käituda nartsissistiga?

Kuidas käituda nartsissistiga: Tee enda enesetunne ja tervis prioriteediks

Nartsissistid on isekad ja enesekesksed, ja olles nendega suhtes, võib see olla suur väljakutse. Kuna nad panevad kõigepealt oma vajadused, tahavad nad ka teisi oma tahtele allutada. Nartsissisti käitumine võib põhjustada palju stressi ja ärevust, kuid on palju viise, kuidas saate ennast kaitsma ja suhtlemist nartsissistiga taluda. See artikkel räägib sellest, kuidas käituda nartsissistiga ning kuidas säilitada enda tervislik seisund suhtes olles nartsissistiga.

Kuigi nartsissisti käitumine on väga keeruline, on võimalik õppida oma tunnetega paremini toime tulema. Peamine viis, kuidas end kaitsta, on muuta teadlikult oma mõtlemist ja suhtumist suhtesse. Järgnevad nõuanded aitavad mõista, kuidas käituda nartsissistiga.

Jäta enda jaoks aega
Kui sa kohtud nartsissistiga, siis mäleta, et sul peab olema piisavalt aega enda jaoks. Hoia oma ajakava paindlikuna. Kui suhtlemine nartsissistiga võtab palju aega ning energia, siis leia viisid, kuidas muuta oma suhtlemist nartsissistiga lühemaks ja kontrollitumaks. Räägi enda tunnetest ja muredest ja leia viisid, kuidas koos saada ja suhelda vähem koormavalt.

Leia viisid, kuidas end päästa
Mõnikord on parim lahendus nartsissistiga suhtlemise jaoks enda lähedalusest vabastamiseks. Kui võimalik, välti sisulisi suhteid nartsissistiga. Kui suhe on romantiline või abieluline, siis pöördu spetsialisti poole, et leida oma emotsionaalses elus tasakaal ja eluenergiat.

Ära võta nartsissisti käitumist isiklikult
Nartsissistid ei pea oma käitumist haiglaslikuks ja käituvad sageli teistega ülbe ja arrogantselt. Kui sa oled nartsissistiga suhtlemisel, hoia distantsi ja ära võta nende käitumist isiklikult. Kui sa hakkad nende käitumist tõsiselt võtma, siis sa siseneksidki vaid vaenlase maailma.

Leida võimalused, kus sa saad enda tunded välja elada
Kui oled nartsissistiga suhtes, vajad sa oma tunnete väljendamiseks puhastust. Leidke viised, kuidas ennast välja elada, oleks see siis läbi oma hobide, uute sõprussuhete loomise või mõne vabatahtliku tegevusega tegeledes.

Ole kindel oma väärtustes
Lõpuks ära kaota oma väärtuslikkust, teades enda piire ja panustades ainult oma tervislikesse suhetesse. Ära lase nartsissistil end oma suhtes koormavalt mõjutada ning hoia oma enesehinnangut tugevana. Kokkuvõttes on oluline mõista, kuidas käituda nartsissistiga ning kuidas ennast kaitsta. Selleks, et suhted oleksid õnnelikud ja tervislikud, on vaja omada piisavalt mõistmist inimeste käitumisest ning enda elu jätkusuutlikkust.

Selles artiklis olemegi rääkinud sellest, kuidas käituda nartsissistiga. Kui sa jälgid neid nõuandeid, saad sa paremini hakkama sellise olulise käitumisega. Nagu alati, tasub sinu enda heaolu ennekõikele tähelepanu pöörata ning mitte lasta teistel oma elu juhtida. Edu nartsissistiga suheldes!