Nullkulu

Nullkulu

mida teha liiklusõnnetuse korral?

Kui satud liiklusõnnetusse, on oluline teada, mida teha. Kõigepealt tuleb säilitada rahu ja proovida koguda end ning mõelda selgelt. Ainult nii saab olukorda hinnata ning vältida võimalikke vigu. Selles artiklis räägime samm-sammult, mida teha liiklusõnnetuse korral.

Alustuseks helista hädaabinumbrile 112 või lase kellelgi teisel seda teha. Annetades põhjaliku ülevaate olukorrast, on võimalik saata kohale kiirabi, päästjad ning korrapidaja.

Kui olukord lubab, tuleks autod teelt eemale lükata. See tagab teiste sõidukijuhtide jaoks ohutuse ning võimaldab hõlpsamat ligipääsu õnnetuskohale.

Peale liiklusõnnetust on oluline teha kindlaks, kas keegi on vigastatud ning kas on vajalik kiireloomuline arstiabi. Kui keegi vajab abi, peaksid esimesena kohale jõudnud inimesed andma esmaabi ning tagama, et kannatanu oleks stabiilses seisundis.

Kui õnnetus on toimunud linnas ning teed on ummistunud, tuleks kohale kutsuda politsei, kes reguleerib liiklust ning hõlbustab teiste liiklejate liiklemist.

Jäädvusta õnnetuspaik telefoni või kaameraga. See aitab hiljem kindlaks teha, kelle süü õnnetus oli ning võimaldab kindlustusseltsidel uurimisesse panustada.

Palu juhtumile tunnistajaid. Teised sõidukijuhid või jalakäijad võivad aidata olukorda selgitada.

Vaheta kindlasti kontaktandmed teiste sõidukijuhtidega ning küsi nende kindlustuspoliisi koopiaid.

Kui õnnetus juhtus väljaspool linnasidu, tuleks anda häirekeskusele teada, kas on vajalik raskeveok või kraana appi või kas on vaja koristada teed või on vaja muid teenuseid.

Saadud teabe abil peaks juhtimiskeskus teid informeerima, millal teenused saabuvad.

Loodame, et selle artikli samm-sammulised juhised aitasid sul liiklusõnnetuse korral toimida nii efektiivselt kui võimalik. Keskendudes omaette rahulikult õigele tegutsemisele ning järgides neid nõuandeid, vähendad riske ning aitad teistel sõidukijuhitel õnnetuste korral turvaliselt toimida.