Nullkulu

Nullkulu

kuidas käituda depressioonis inimesega?

Kuidas käituda depressioonis inimesega

Depressioon on üks maailma kõige laialdasemaid vaimseid probleeme ja maailmaterviseorganisatsiooni sõnul on see üks peamisi globaalse terviseprobleeme. Depressiooniga inimesed tunnevad end sageli masendununa, põlvili ning võimetuna lihtsate ja igapäevaste ülesannete täitmiseks. Kui teate kedagi, kes võitleb depressiooniga, saab aidata neil oma tervist parandada. Allpool on mõned näpunäited selle kohta, kuidas käituda depressioonis inimesega.

Kuulake neid

Depressioonis inimesed tahavad rääkida oma tunnetest, kuid neil võib olla raske seda teha. Seega, kui olete nendega koos, ärge katkestage ega lõpetage nende jutusid. Kuulake neid tähelepanelikult ja aidake neil mõista oma tunnete allikaid. Üksiku viibimise asemel, pakkuge neile võimalust teiega rääkida. Kuulamine on üks olulisemaid viise, kuidas saate aidata depressioonis oleva inimese tervist.

Annake neile toetust

Depressioonis inimesed tunnevad sageli end isolatsioonis ning kaotatuna. Pakkuge neile toetust – rääkige nendega, kallistage neid või pakkuge neile füüsilist lähedust. Depressiooniga inimese jaoks on lihtsalt olemasolemine ja kohal olemine sageli olulisem kui sisukas vestlus. Suhtlus on hea algus, kuid peamine on tunnetada üksteist füüsiliselt. Kui saate koos teha midagi meelelahutuslikku, siis naudige seda koos.

Ärge kohtuge nendega eelarvamustega

Depressioon on haigus, millel puudub kinnitatud põhjus ning sellega võivad võidelda kõik rahvused, sood ja vanuserühmad. Veenduge, et te ei alustaks oma vestlusi või kohtumisi soovitustega, mis võivad kõlada kohatuna, nagu „murelihtsalt selle üle“ või „pead olema õnnelikum“. Nende vestluste algus võib olla keeruline ja ebaõnnestuda, kui teie partner tunneb, et teda hinnatakse valesti. Selle asemel, et hinnata, kuulake ja toetage.

Treening, toitumine ja uni

Depressiooni ravi seisneb alati mitmekülgses lähenemisviisis ning selles hõlmab tegevusi, kus sellele probleemile suurt tähelepanu pööratakse. Treening, toitumine ja uni on peamised tegurid depressiooniga võitlemiseks ja depressiooniga inimesega kohtumisel minge sellele teemale kindlasti üle. Soovitage neile regulaarset treeningut, tervislikku toitu ja head öö und. See loob teie partnerile selgema fookuse ja positiivsema tunnetuse. See on võtmetegur nende paranemises.

Otsige spetsialisti nõuannet

Mõningatel juhtudel on depressiooniga võitlemine raskem kui teised ning vajab professionaalset abi. Kui te ei suuda aidata depressioonis olevat inimest, siis otsige spetsialisti abi. Neil on lai arusaam depressiooniprobleemide lahendustest ja nad saavad aidata tuvastada põhjuseid ning sobivaid raviprotokolle. See on oluline samm depressiooniga võitlemiseks ja tähtis lahendus olukorra leevendamiseks.

Kokkuvõtteks

Käitumisel depressioonis oleva inimesega peate olema kannatlik ja tundlik. On oluline, et ärge kiirustaksite nende paranemisprotsessiga, sest see võib viia suurenenud stressile ja pettumusele, kui asjad ei suju. On oluline, et te ei kaotaks kontakti. Pakkuge neile olulist tuge ja suunake neid õigete meetmete poole nagu spetsialisti nõuanded, treeningud, tervislik toitumine ning uni – eelkõige on nemad esimesed. Mehed saavad vajaliku abi ja armastuse ühendamisest, mitte lahutamisest.

Loomulikult on oluline ka oma terviserutiinide teadlikkuse tõstmine, et vältida sellega kaasnevat stressi. On oluline ka meeles pidada, et ei ole ühtegi imerohtu nende ravimite ravimiseks ning abi otsimine on nii sõprade, pere kui spetsialistide soovituslik. Oleme kõik ühes või teises olukorras depressiooniga võidelnud ning ühendades jõud, saame sellest üle ning tunneme end jälle õnnelikuna.