Nullkulu

Nullkulu

mis rohtu võtta kõrge palaviku puhul?

Mis rohtu võtta kõrge palaviku puhul?

Kõrge palavik võib olla tõeline peavalu ja see võib juhtuda igal ajal. Paljud meist on silmitsi seisnud olukorraga, kus meie kehatemperatuur tõuseb ning tunneme end nõrgana ja haigena. Kuidas aidata ennast sellisel ajal ja mis rohtusid võtta? Siin on mõned näpunäited ja lahendused enesetunde parandamiseks.

Jooge rohkelt vett

Kui teil on kõrge palavik, peate hoidma end hüdreerituna. See aitab teie kehal palavikuga võidelda. Joo kindlasti 8-10 klaasi vett päevas ning pööra tähelepanu sellele, et tarbiksid vedelikku regulaarselt, sest isegi väike dehüdratsioon võib teie tervist halvendada.

Paratsetamool

Paratsetamool on tõhus valu leevendaja ja palavikualandaja, olles seega justkui võlur võitluses kõrge palavikuga. Soovitatavalt annustage seda iga 4-6 tunni järel, kuid ärge mingil juhul ületage maksimaalset päevaannust!

Ibuprofeen

Ibuprofeen on ka palaviku ja valu leevendaja. Kuid, kui teil on mao probleeme, on see väga ebasoovitav, kuna see võib põhjustada tõsiseid tagajärgi. Konsulteerige parem enne kasutamist oma arstiga.

Ventilatsioon ja jahutamine

Kui teil on kõrge palavik, ärge tundke häbi, avage aken ja laske õhul vabalt liikuda. Ülemäärase kuumuse korral tehke jahutavad kompressid otsaesisele, kaelale või teiste kohtade peale, mis võivad aidata temperatuuri säilitada. Märg rätikuga kompressi võib aidata põhjustada jahtumist.

Sidrunit/ingverit võib lisada kuuma tee, mis aitab rakkudel stimuleerida higistamist ja seeläbi aidata temperatuuri alandada. Kuid selles aspektis ei tohiks kasutada liiga palju sidrunit või ingverit higistamise liialdamise vältimiseks.

Puuviljad

Puuviljad on alati tõhusad ravimid! Suures koguses puu- ja köögiviljade tarbimine aitab kaasa immuunsüsteemi tugevdamisele, vedeliku imendumisele ja taaskasutamisele, see aitab temperatuuri taset reguleerida ja hoiab tervist tugevana.

Valgud

Valgud on kehale olulised ehituskivid! Palaviku ajal vajate rohkem valke. Lisage kana rinnaliha, munad, oad jne oma igapäevasesse toidumenüüsse.

Lõpuks, kui teil on kõrge palavik vastupidiselt võetud meetmetele, peate külastama oma arsti. Ärge jätke seda kergemeelselt edasi lükkamata, kuna sellest võib saada tõsine olukord, mida on protsessi lõpus palju raskem ravida.

Kokkuvõttes, kõrge palavik on midagi sellist, mida iga inimene peaks suutma tegeleda väikese vaevaga. Oluline on hoida end hüdreerituna, võtta tõhusaid vahendeid, jahutada, süüa ja juua õiget toitu ning proovida enda keha kuulata. Laske oma kehal end ravida ja puhata selle protsessi ajal piisavalt, et teie tervis taastuks.