Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui vererõhk on kõrge?

Kui teil on kõrge vererõhk, võib see olla murettekitav. Kuid ärge muretsege liiga palju, kuna on palju samme, mida saate oma vererõhu alandamiseks ise teha. Järgnevalt vaatame mõningaid viise kuidas seda teha.

Mis Põhjustab Kõrget Vererõhku?
Kõrge vererõhk võib mõjutada peaaegu kõiki – noori, vanu, sportlasi ja mitte-sportlasi. Tegelikult, kõrge vererõhk on väga tavaline probleem, mida kogevad paljud inimesed. Kui teil on kõrge vererõhk, tähendab see seda, et süda peab liiga palju vaeva tegema, et pumpada verd läbi veresoonte.

Kõrge vererõhu põhjused on mitmekülgsed, kuid enamusel juhtudel on tegemist elustiili valikutega. Liiga palju soola, rasva ja suhkrut sisaldavate toitude söömine, suitsetamine, alkoholi tarbimine ja vähene liikumine on ainult mõned tegurid, mis võivad viia kõrge vererõhuni.

Mida Saate Teha Kõrge Vererõhu Korral?
Vähendage oma soolasisaldust – sool võib põhjustada vedeliku kogunemist kehas, mis omakorda suurendab vererõhku. Piirake oma soolasisaldust ja valmistage toite värsketest, tervislikest koostisosadest.

Sööge rohkem puu- ja köögivilju – puuviljades ja köögiviljades sisalduvad vitamiinid ja mineraalid aitavad alandada vererõhku. Proovige süüa vähemalt viis portsjonit erinevaid puu- ja köögivilju päevas.

Vähendage alkoholi tarbimist – alkohol võib tõsta vererõhku ja halvendada haiguse sümptomeid. Kui teil on kõrge vererõhk, piirake oma alkoholi tarbimist.

Suitsetamisest loobumine – suitsetamine võib suurendada vererõhku ja põhjustada veresoonte kitsenemist. Suitsetamisest loobumine on üks olulisemaid samme, mida saate oma tervise parandamiseks teha.

Liikumine – regulaarne füüsiline aktiivsus võib aidata vähendada vererõhku. Proovige leida igapäevaseid võimalusi liikumiseks, nagu kõndimine, jalgrattasõit või ujumine.

Stressi vähendamine – stress võib tõsta vererõhku ja kahjustada südant. Leidke võimalusi stressi maandamiseks, nagu jooga, meditatsioon või lihtsalt rahulik hingamine.

Ravimid – kui elustiili muudatused ei aita, võib arst soovitada ravimeid kõrge vererõhu ravimiseks. On oluline võtta ravimeid vastavalt arsti soovitustele ja regulaarselt jälgida vererõhku.

Kokkuvõtteks, kui teil on kõrge vererõhk, on oluline teha muudatusi oma elustiilis, et aidata alandada vererõhku. Sööge tervislikult, liikuge rohkem, vähendage stressi ja tarbige alkoholi ja nikotiini mõõdukalt. Kui elustiilimuudatused ei aita, võib arst soovitada ravi ravimitega. On tõesti võimalik oma vererõhku ohjata, kui olete valmis olema järjekindel oma tervise eest hoolitsemisel.