Nullkulu

Nullkulu

mida teha palaviku korral?

Mida teha palaviku korral: ennetamine ja ravi

Palavik on tavaline sümptom, mis võib tekkida nii täiskasvanutel kui ka lastel. See võib olla märk infektsioonist, põletikulisest seisundist või muudest haigustest. Palavik võib olla üldine kehatemperatuuri tõus või konkreetse kehaosa temperatuuri tõus. Selles artiklis käsitletakse, mida teha palaviku korral, kuidas seda ennetada ja ravida.

Kuidas mõõta kehatemperatuuri?

Kehatemperatuuri mõõtmiseks on mitmeid viise, sealhulgas suukaudne, anal, aurikulaarne ja nahatemperatuuri mõõtmine. Suukaudne meetod hõlmab termomeetri paigutamist suhu 2-3 minutiks. Anaalne meetod on sarnane suukaudse meetodiga, kuid termomeeter paigutatakse pärasoole. Aurikulaarne meetod hõlmab termomeetri paigutamist kõrva kanalisse, samal ajal kui nahatemperatuuri mõõtmist võib teha termomeetriga või temperatuurianduriga nahale.

Kui kehatemperatuur on normaalne, jääb selle mõõtmine tavaliselt alla 37,5° C. Kui kehatemperatuur tõuseb sellest kõrgemale, on see märk kehas toimuvast protsessist.

Kuidas palavikku leevendada?

Palavikusse võivad kaasneda teised sümptomid, nagu näiteks külmavärinad, peavalu ja lihasvalu. Siin on mõned lihtsad sammud palaviku leevendamiseks:

Tarbi piisavalt vedelikke- jooge palju vett, vähendage alkoholi ja kofeiini tarbimist.

Vaheta üleriided- liigsest riietusest vabanemine võib aidata kehal soojusest jagu saada.

Kasuta saunalinu- saunalinad aitavad kehal liigsest kuumusest vabaneda.

Jahuta mähised- pange märjad mähised pea, kaela või randmetele.

Ei tohiks unustada, et peale nende meetodite, on palaviku leevendamisel kõige tõhusam kasutada sobivaid ravimeid.

Palaviku ravimine

Palavik on enamasti sümptom, mis viitab kehale, et midagi on valesti. Kui palavikuga kaasnevad tugevad sümptomid, on oluline leida nende põhjus. Kui palavik on kerge ja mingeid muid sümptomeid ei ole, võib seda ravida palavikualandajatega. Viimased töötavad tavaliselt mõne tunni jooksul.

Kui teie lapsel on palavik, siis võib talle anda lastepärast palavikualandajat, kuid alati tuleks järgida juhiseid ja annustamist. Seda tüüpi palavikualandajaid võib anda ka täiskasvanutele, kuid jälgida tuleks, et annust ei ületata. Kui palavik püsib kauem kui paar päeva, on oluline, et pöördute arsti poole.

Kuidas palaviku ennetamiseks paremini hoolitseda?

Palaviku ennetamine on lihtne, kui hoolitsete oma tervise eest ja elate tervislikku eluviisi.

Hoidke käed puhtad- kätepesu on paljudel juhtudel parim vahend infektsioonide ennetamiseks.

Suurendage immuunsust – tervislik toitumine, regulaarne treenimine ja piisav uni aitavad tugevdada immuunsust.

Jälgige reisipiiranguid- võimaluse korral vältige kontakti inimestega, kes on haiged või nakatunud. Eriti reisides tuleb olukorrale tähelepanu pöörata.

Kokkuvõte

Palavik võib olla keha märk, et midagi on valesti. Selleks, et seda leevendada, on olemas erinevad meetodid, nagu joomine piisavalt vedelikke, riiete muutmine jne. Kui palavik kestab kauem kui paar päeva, on oluline pöörduda arsti poole. Palaviku ennetamine on võimalik, kui elate tervislikku elustiili ja jälgite vajaduse korral reisipiiranguid.