Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui hemoglobiin on kõrge?

Mida teha, kui hemoglobiin on kõrge

Kõrge hemoglobiin on seisund, kus teie punaste vereliblede tase tõuseb normist kõrgemaks. Hemoglobiini tase võib tõusta erinevatel põhjustel, nagu suitsetamine, ala- või ülerahvastatus, dehüdratsioon ja palju muud. See võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme, seega on oluline jälgida oma hemoglobiini taset ning võtta tarvitusele meetmed kõrgema hemoglobiini taseme vältimiseks. Selles artiklis uurime parimaid viise, kuidas tegeleda kõrge hemoglobiinisisaldusega veres.

Kontrollige oma dieeti

Kõrge hemoglobiinisisaldusega toit sisaldab rikkalikult rauda, ​​vitamiini B12 ja teisi toitaineid, mis stimuleerivad punaste vereliblede tootmist. Kui teie dieet sisaldab selliseid toite, peaks see olema üks esimesi muudatusi, mida teete. Asendage kõrge rauasisaldusega dieet madalama rauasisaldusega dieediga, mis sisaldab rohkem puu- ja köögivilju. Piirake oma liha, teravilja ja kaunviljade tarbimist ning sööge rohkem mereande, punaseid marju, pähkleid ja seemneid. Ärge unustage ka vedelike piisava tarbimise kohta.

Suurendage oma füüsilist aktiivsust

Regulaarne treenimine aitab tugevdada südant ja veresooni, parandab vereringet ja vähendab vere hüübimist. Füüsiline aktiivsus suurendab ka teie keha hapnikuvajadust, mis aitab kehas rohkem hemoglobiini toota. Seetõttu on soovitatav regulaarselt teha jalutuskäike, sörkimist, jooksmist, jalgrattasõitu või muud kardiotreeningut.

Jälgige oma vedelikutarbimist

Veetustatud kehas on vere viskoossus kõrgem, mistõttu punaste vereliblede liikumine võib olla takistatud. Kui keha on dehüdreeritud, siis hemoglobiinisisaldus selles suureneb automaatselt. Seetõttu on võimalik kõrge hemoglobiinitaseme ennetamiseks tarbida vedelikke piisavas koguses. Tarbige päevas vähemalt 8 klaasi vett ja vältige kohvi, alkoholi ja magusaid gaseeritud jooke.

Kasutage ženšennijuuri

Ženšenn on populaarne ravimtaim, mida kasutatakse suurenenud hemoglobiinis. Ženšenni tarvitamisel eritab keha rohkem kõikidest punaliblede moodustamiseks vajalikke toitaineid, näiteks rauda ja vitamiine.

Lõpetage suitsetamine

Suitsetamine võib kahjustada hingamisteid, muutes hapniku transportimise kehas raskemaks. Kui kehas on hapnikuvaegus, siis see stimuleerib omakorda rohkem punaste vereliblede tootmist, mis võivad viia hemoglobiini liigsesse taseme tõusudeni. Seetõttu on soovitatav suitsetamine lõpetada.

Järeldus

Kokkuvõtvalt võib öelda, et kõrge hemoglobiinitase võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme. Kõrge hemoglobiinitaseme vältimiseks on soovitatav kontrollida oma dieeti, suurendada füüsilist aktiivsust, jälgida vedelikutarbimist, kasutada ženšennijuurt ja lõpetada suitsetamine. Kui teil on kahtlusi kõrge hemoglobiinitaseme osas, on soovitatav pöörduda arsti poole.