Nullkulu

Nullkulu

mis on nohu?

Mis on nohu

Nohu on tavaline haigus, mis hõlmab nina limaskesta põletikku. See võib olla väga tüütu, sest nina kaudu hingamine on raskendatud. Nohu võib olla põhjustatud paljudest erinevatest teguritest, nagu näiteks viirused, bakterid, allergeenid või ärritajad. Selles artiklis uurime põhjalikult nohu põhjuseid, sümptomeid ja ravi.

Põhjused

Nohu võib põhjustada erinevaid tegureid, kuid kõige levinumad on viirused. Tavaliselt algab nohu juba paar päeva pärast seda, kui olete nakatunud külmetushaiguse või gripiga. See on ka nii, kuidas nohu levib inimeselt inimesele. Teine tavaline põhjus on allergiline reaktsioon. Allergilise nohu põhjuseks võivad olla õietolm, tolmu lestad, hallitus jms.
Teine levinud nohu põhjus on ärritajad, nagu suits, tolmu, saastunud õhk. Sel juhul toimub nina limaskesta ärritus, mis viib nohu tekkimiseni.

Sümptomid

Nohu sümptomid võivad varieeruda, kuid kõige tavalisemad on ninakinnisus, aevastamine, kurguvalu, silmade põletik ja nina sügelus. Rasketel juhtudel võib tekkida ka peavalu, köha ja palavik. Nohu sümptomid kestavad tavaliselt 3 kuni 7 päeva, kuid mõnikord võivad need kesta ka kuni kaks nädalat.
Oluline on meeles pidada, et nohu ei ole tõsine haigus, kuid see võib põhjustada tüsistusi, eriti kui Teie immuunsussüsteem on nõrgenenud.

Ravi

Kui põete nohu, on kõige olulisem puhata ja juua piisavalt vett. Samuti on oluline vältida suitsetamist ja vältida kokkupuudet allergiatega. Kui valu on tugev, võite kasutada valuvaigisteid, näiteks ibuprofeeni või atsetaminofiini.
Kui teil tekib nohu palavik, võite kasutada aspiriini ning kui teil esineb ka köha, siis soovitatakse köharohtu.
Nina limaskesta niisutamiseks võite kasutada merevetikat sisaldavaid tilku ning soolalahust.

Rohkem ravi vajava ninaeritise korral võib arst määrata lokaalseid dekongestante nina tilkade või pihusti kujul, antihistamiine, immunomoduleerivaid ravimeid jne, kuid tavaliselt on üldiselt piisav sümptomaatiline ravi.

Kokkuvõte

Nohu on nina limaskesta põletik, mis tekib erinevate tegurite mõjul. Nohu sümptomid võivad varieeruda, kuid kõige sagedasemad on ninakinnisus, aevastamine, kurguvalu ja silmade põletik. Ravi põhineb peamiselt valuvaigistitel, köharohtudel, piisaval joogil ja puhkusel. Kui nohu sümptomid püsivad pikka aega, siis on soovitatav arsti poole pöörduda.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et nohu on tavaline haigus, mida on vaja käsitleda. Kui Te järgite hoolikalt ravijuhiseid, peaksite kiiresti paranema. Loodame, et see artikkel aitas teil saada vajalikku teavet nohu kohta.