Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida nohu koduste vahenditega?

Kuidas ravida nohu koduste vahenditega

Nohu on tavaline haigus, mida igaüks meist on kogenud vähemalt üks kord oma elus. See on tavaliselt põhjustatud viirusest ja sümptomiteks on ninakinnisus, nohu, aevastamine ja kurguvalu. Kuigi see ei ole tavaliselt ohtlik tervetele inimestele, võib see olla tõsine oht inimestele, kellel on nõrk immuunsüsteem või kroonilised haigused. Enamik inimesi eelistab ravida nohu ravimitega, kuid on ka palju koduseid abinõusid, mis võivad aidata leevendada sümptomeid ilma kõrvaltoimeteta. Siin on mõned tõhusad kodused abinõud nohu ravimiseks.

Soolavesi

Soolavesi on tuntud ravim, mis võib aidata vabaneda nina ummikutest ja nohust. Selle valmistamiseks segage klaasi soojas vees teelusikatäis soola. Seejärel kallutage pea ühe poole peale ja valage lahus ühte ninasõõrmesse. Seejärel kallutage pea teisele poole ja korrake sama protsessi teise ninasõõrmega. Soolavesi aitab lima välja viia ja vähendada ninakinnisust.

Sibula sissehingamine

Sibulal on tugevad antimikroobsed omadused, mis võivad aidata võidelda nohu vastu. Sibula sissehingamine on lihtne ja efektiivne vahend nohu ravimiseks. Võtke sibul ja lõigake see pooleks. Seejärel asetage see lõigatud pind allapoole tassi või kaussi ja asetage see oma voodi lähedusse öösel. Sibula lõhn aitab vabaneda nohu sümptomitest ning hingamisteedest.

Köömneõli

Köömneõli on tuntud looduslik ravim, mis aitab vabaneda nina ummikutest ja nohust. Köömneõli kasutatakse tavaliselt nina alla hõõrumiseks, et aidata vältida nahaärritust. See aitab kergendada sümptomeid ja lima välja viia.

Ingver

Ingver on tuntud oma põletikuvastaste omaduste poolest, mis aitavad võidelda nohu ja teiste hingamisteede infektsioonide vastu. Ingver võib olla kasulik nohu ravimisel, kuna see aitab vähendada lima moodustumist ja vähendada ninakinnisust. Ingveri tee koos mee ja sidruniga võib aidata vähendada nohu sümptomeid.

Tsitrusviljad

C-vitamiin, mida saab tsitrusviljadest, võib aidata immuunsüsteemi tugevana hoida ja võidelda nohu vastu. Samuti aitab see vähendada nohu sümptomeid. Sidrunitee koos mee ja ingveriga võib olla suurepärane vahend nohu ravimiseks.

Kokkuvõte

Nohu võib olla väga tüütu, kuid on õnneks palju koduseid abinõusid, mis võivad aidata selle vastu võidelda. Soolavesi, sibula sissehingamine, köömneõli, ingver ja tsitrusviljad on vaid mõned tõhusad ravimeetodid, mida võite proovida. Kuid ärge unustage, et tervislik eluviis ja hea toitumine on parim viis immuunsüsteemi tugevana hoidmiseks ja haiguste ennetamiseks.