Nullkulu

Nullkulu

mis aitab nohu vastu?

Mis aitab nohu vastu: Tõhusad kodused ravivõtted, et nohu kiirelt ja tõhusalt leevendada

Nohu, tuntud ka kui nohu, on tavaline haigus, mis tekib siis, kui nina limaskestad paisuvad ja nohu eritatakse. See võib olla sügelus, aevastamine, ninakinnisus ja peavalu. Kui olete selle kohutava haiguse käes, on tõenäoline, et soovite teada, mis aitab nohu vastu. Õnneks on palju koduseid ravimeid, mis aitavad teil haiguse sümptomeid kiirelt ja tõhusalt leevendada. Järgnevalt vaatame, millised kodused ravimeetodid aitavad nohu vastu.

Soe dušš võib helpi nohuga.

Soe dušš või vann
Soe dušš või vann võib aidata leevendada nohu sümptomeid. Kuuma veega kokkupuutumine aitab avada ninakäike ja kiirendab verevoolu, leevendades ninakinnisust ja vähendades nohu. Samuti on soe vann ja dušš lõõgastav ning aitab teil puhata ja taastuda.

Aur välja hingamine
Aur väljahingamine on samuti väga tõhus meetod nohu vastu võitlemisel. See meetod hõlmab auru sissehingamist (näiteks kuuma veega täidetud kaussi) või auru sissehingamist kuuma duši all seistes. Auru sissehingamine aitab vähendada lima, lahtistab bronhid ja ninakäigud, aidates teil kiiremini taastuda.

Tee joomine
Kuum tee, eelkõige rohelise tee ja sidruniga tee, on juba ammu tuntud kui kodune vahend nohu vastu võitlemiseks. Tee aitab leevendada nohu sümptomeid, vähendades ninakinnisust ja vabastades lima. Tõhusam on tee, millele on lisatud mees, ingverit, piparmünti või kummelit, kuna need koostisosad aitavad kaasa tervise kiirele paranemisele.

Köögiviljapõhine supid
Supid ja puljongid on suurepärased kodused ravimid nohu vastu võitlemiseks. Neis sisalduvad toitained aitavad leevendada põletikulisi protsesse ja tugevdavad immuunsussüsteemi, kiirendades seeläbi taastumisprotsessi. Köögiviljapõhised supid on eriti tõhusad, kuna need on rikkad kasulike vitamiinide, mineraalide ja antioksüdantide sisalduse poolest.

Kasuta soolalahuseid
Soolalahused on ka tõhusad kodused ravimid nohu ja ninakinnisusega võitlemiseks. Nad aitavad loputada nina kaudu kogunenud lima ja eemaldada ninakinnisust. Nende kasutamine ei vaja erilisi oskusi: valage lihtsalt mõni tilk lahust ninasse ja hingake sügavalt sisse.

Tervislik toitumine
Tervislik toitumine on oluline haiguste ennetamiseks ja tervenemiseks. Nohu puhul tuleks toitumisse lisada rohkelt puu- ja köögivilju, mis sisaldavad palju C-vitamiini. Samuti on tähtis juua palju vedelikke, et keha saaks kergemini haigusega võidelda.

Korralik uni
Lõpuks, kuid mitte vähem tähtsana, on oluline puhata ja magada piisavalt. Uni aitab kehal taastuda, tugevdab immuunsust ja muudab keha väljakutsetele vastupidavamaks. Seega, kui soovite kiiremini taastuda, veenduge, et saate piisavalt und.

Kokkuvõttes on olemas palju tõhusaid koduseid ravimeetodeid, mis aitavad kiiresti ja tõhusalt leevendada nohu sümptomeid. Oluline on meeles pidada, et tervislik eluviis, sealhulgas õige toitumine, uni ja regulaarne füüsiline treening võivad tõhusalt aidata nohu ja teiste haiguste vastu võidelda. Kui teie nohu sümptomid ei püsi ära või teie seisund halveneb, pöörduge kindlasti arsti poole.