Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida koera nohu?

Kuidas ravida koera nohu

Koerte nohu on üsna tavaline haigus, mida võib sagedamini kohata jahedamate ilmade saabumisega. Nohu põhjustab sagedasti tõkestamine koera ninas ja ninakõrvalurgetes, mis võimaldab bakteritel, viirustel ja seenhaigustel lihtsamini paljuneda. Kui teie koer on juba haigeks jäänud, on siin mõned sammud, mida saate teha, et ta saaks kiiresti taas terveks.

Annustage oma koerale C-vitamiini.

C-vitamiin on peamine immuunsüsteemi stimulaator, mis aitab võidelda haiguste vastu. Kuna C-vitamiini eritub uriiniga, on soovitatav annustada koerale C-vitamiini kogu päeva jooksul, et tagada selle järjepidev tarbimine. Oluline on valida C-vitamiin, mis on spetsiaalselt loodud koertele. Soovitatav annus on 50-100 mg päevas.

Hoidke koera hüdrateerituna.

Võtke ettevaatusabinõuna ja andke koerale piisavalt vett, et ta oleks hüdreeritud. Koerahüdratatsioon on oluline, kuna see aitab kõrvaldada toksiine, mis võivad põhjustada nohu ja muid haigusi.

Tutvustage oma koerale Echinacea’t.

Echinacea on taim, mis aitab suurendada immuunsust ja võidelda haigustega. Üldiselt soovitatakse koertele anda 5 mg Echinacea’t kaks kuni kolm korda päevas. Kuid pidage meeles, et Echinacea on tugev stimulaator ning seetõttu tuleb koera tervise jälgimisel olla ettevaatlik.

Jälgige koera toitumist.

Tervislik toitumine on koera tervise säilitamisel väga oluline. Hea toit on täis toitaineid ning aitab võidelda haiguste vastu. Võimaluse korral tuleks toidus vältida kunstlikke värve, maitseaineid ja säilitusaineid ning aja jooksul vähendada koera rämpstoidu tarbimist. Nagu inimestel, nõrgestab ebatervislik toit ka koerte immuunsussüsteemi.

Andke koerale piisavalt puhkust.

Surnud ipuhkus on koertele sama tähtis kui inimestele. Kuna puhaste ajal suudavad koerad oma energiavarusid taastada, on lihtsam võidelda erinevengi haigustega, sh nohuga. Niisiis, andke oma koerale piisavalt puhkust, eriti kui ta on haige.

Andke oma koerale sooja.

Nagu inimestelgi, aitab soojus ka koertele nohu vastu võidelda. Pidage meeles, et koerad ei saa enda jaoks riideid osta, mistõttu on soovitatav hoida neid külmematel päevadel hästi soojas ja mugavas kohas. Kui õues jalutamine on vajalik, riietage koer soojalt ja hoidke teda kindlasti tuule ja niiskuse eest kaitstuna.

Kokkuvõte

Koerte nohu on üsna tavaline haigus, mis võib teie lemmikloomale ebamugavusi põhjustada, kui seda ei ravita piisavalt tõhusalt. Kuidas ravida koera nohu, kui teie koeral on sümptomid? Need sammud aitavad teie koeral terveneda: annustage oma koerale C-vitamiini, hoidke teda hüdreerituna, tutvustage talle Echinacea’t, jälgige tema toitumist, andke talle piisavalt puhkust ja hoidke teda hästi soojana. Teie koer saab ning väärib parima lahenduse, kui ta tervise taastamiseks haigestub.