Nullkulu

Nullkulu

mida teha nohu korral?

“Mida teha nohu korral”

Tervis on meie elu oluline aspekt ja selle tagamine on midagi, mis kõigile meist auasi peaks olema. Kuid mõnikord vilistame oma tervisele lihtsalt kõrva taha ja see võib viia ebameeldivate haigusteni, nagu nohu. Nohu on igal aastal levinud haigus ja seda esineb aastaringi. Kuigi nohu pole tavaliselt tõsine haigus, võib see olla väga ebamugav ja tülikas, eriti kui sellega kaasnevad muud sümptomid. Seetõttu on oluline mõista, mida teha nohu korral, et sellest vabaneda. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil nohu leevendada ja kiiremini taastuda.

Võtke palju puhkust ja juua piisavalt vedelikku

Kui teil on nohu, on üks kõige olulisemaid asju, mida teha, hoida ennast hästi puhanuna ja juua piisavalt vedelikku. Keha vajab piisavalt puhkust ja vedelikku, et kiiresti taastuda. Puhkus annab kehale võimaluse võidelda haigusega ja vedelik aitab hoida keha hüdreeritud, mis aitab kaasa võitlusele nohu vastu. Veenduge, et teil oleks alati käepärast vett või muid tervislikke jooke.

Kasutage aurudevanni

Aurudevann on suurepärane viis nohu leevendamiseks. Aur aitab avada teie ninakäike ja hingamisteid, mis aitab vähendada ummikuid. Aur võib aidata ka kurguvalu või neelamisraskustega. Kuid veenduge, et teil oleks piisavalt vett vannis, et hingamine oleks võimalikult ohutu ja nii, et saavutaksite soovitud mõju.

Kasutage soolalahust ninas

Soolalahuse kasutamine ninas on hea viis nina loputamiseks ja ummistuse leevendamiseks. Soolalahus aitab lima lahjendada ja võib aidata ninakäikudes vabalt liikuda. Selle kergendav lahendus on saadaval apteekides või saate seda ise valmistada. Oluline on veenduda, et kasutate selleks puhtaid esemeid nagu pipeti või suhkruroogu.

Kasutage kõnelejaid ja muid koduseid abinõusid

Kodused abinõud nagu kõnelejad ja õlide sissehingamine võivad aidata uimastada ummistust ja muud sümptomid. Eeterlikud õlid, et vältida nohu, on rosmariin, piparmünt, sidrun, küpress, eukalüpt ja teepuu. Nende õlide sissehingamine aitab hingamiselavalle avada ja aitab teil end paremini tunda.

Vältige allergeenseid või ärritavaid aineid

Kui teil on nohu, vastutab lima eritumine ninakäikudes ja ninaneelus võõrkehade eemaldamise eest, sellistes olukordades on oluline vältida allergeenseid või ärritavaid aineid, mis võivad olukorda halvendada. Need võivad hõlmata parfüüme, suitsu, tolmulestasid, hallituse eoste ja õisikuid. Kui te teate mingit ülaltoodud ainet, siis vältige aineid, on garanteeritud, et teie ravi on palju efektiivsem.

Kokkuvõtteks võime öelda, et nohu põdemine pole midagi, mida soovite omal käel lahendada, kui selle vastu ei ole tehtud vajalikke samme. Järgige ülaltoodud näpunäiteid, et vähendada oma nohu sümptomeid ja kiiremini taastuda. On ka oluline meenutada, et levinud olukorras nagu nohu, on võimalik teha mitmeid ennetavaid meetmeid, näiteks käte pesemine, immuunsuse tugevdamine ja ennetavate haiguste ravimise vältimine. Need on olulised sammud tervisliku elu tagamiseks, ja teie tervise eest hoolitsedes saate oma elus paremini hakkama saada.