Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida beebi nohu?

Kuidas ravida beebi nohu – kõik esmased näpunäited ja tõestatud meetodid

Nohu, mida tuntakse ka kui riniiti, on üsna tavaline probleem lastel ja võib lapsi tüüdata. Kuigi see pole tavaliselt tõsine seisund, on oluline saada seda kiiresti ravitud, enne kui see võib tekitada muid tüsistusi. Käesolevas artiklis räägime kõigest, mida pead teadma, et ravida beebi nohu, kaasa arvatud sümptomid, põhjused ja tõestatud ravimeetodid.

Mis on nohu ja millised on selle põhjused?

Nohu on seisund, mille puhul ninakõrvalurgetesse koguneb liigne lima. See avaldub tavaliselt aevastamise, ninakinnisuse, vesise nina ja muude sümptomite kaudu. Nohu võib olla põhjustatud mitmetest teguritest, sealhulgas allergiatest (nt tolmulestad, toit või loomakarvad), viirustest ja bakteritest.

Mida pead teadma beebi nohu kohta?

Beebi nohu on sarnane täiskasvanud nohule, kuid võib olla veidi rohkem tõsine, sest beebid ei suuda alati öelda, millised sümptomid neid häirivad. Järgnevad sümptomid võivad viidata beebi nohule:

– Aevastamine
– Pidev nina sügamise ning hõõrumise vajadus
– Hingamisprobleemid läbi nina
– Halvenenud söögiisu
– Üldine ärtuvus ja halb tuju

Kuidas ravida beebi nohu?

Kuigi beebi nohu ravimine võib olla keeruline, on mõned meetodid, mis võivad aidata vähendada haigussümptomeid ja lühendada raviperioodi.

Niisuta nina

Näo pühkimine võib olla beebidele tugevasti vastukarva, seega võib nende nina niisutamine olla praktilisem. Võid kasutada füsioloogilist soolalahust, mis on loomulik vahend, mis võib aidata limaskesti niisutada. Selleks pane oma beebi selili, kalluta pea kergelt seljatoe kohal ja aseta ninasse 1-2 tilka soolalahust. Korda protsessi vastavalt vajadusele.

Võta ette sooja vanni

Sooja vanni võtmine koos beebiga võib aidata nina lima õhutada, samuti vabanenud lima jalgadega eemale parandada üldist meeleolu ning enesetunnet.

Kasuta niisket auruga sissehingamist

Niisket õhku hingates voolab vesi õhu kaudu hingamisteedesse, aidates neid niisutada. Sarnaselt võib põhjanaaber Soomes kõndides lumehange tõttu hingamisteed ohtlikult kuivada ja nohu tekitada.

Mida muud veel proovida võib?

– Tõsta lapse peapoolt padja abil magamise ajal
– Kasuta sooje kompresse, mis aitavad põletikulist nina leevendada
– Ära unusta, et palju rahulikku und beebil on üks tõhusamaid viise organismi tervendamiseks
– Jäta värskesse õhku magama
– Ära unusta piisavat veetarbimist

Järeldus

Kokkuvõtlikult, beebi nohu võib olla tüütu seisund nii lapsele kui ka lapsevanematele. Kuid lihtsad, kuid tõhusad ravimeetodid, sealhulgas nina niisutamine, sooja vanni võtmine ning niiske õhuga sissehingamine, võivad aidata haigussümptomeid leevendada ning lühendada raviperioodi.

Juhime siiski tähelepanu, et kui beebi nohu seisund süveneb või püsib pikka aega (rohkem kui nädala), võib olla vajalik külastada perearsti konsultatsiooniks.

Kasuta ülaltoodud näpunäiteid, et saada oma beebi nohu võimalikult kiiresti kontrolli alla ja taastada normaalne elu. Ärge unustage, et beebide ja väikelaste tervis on prioriteet number üks!