Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida nohu?

Kuidas ravida nohu

Nohu on tavaline haigus, mis võib juhtuda mis tahes ajaperioodil kellelegi. See nakkushaigus on tingitud viirustest, mis ründavad teie hingamisteid ja põhjustavad nohu, köha ja muid ebameeldivaid sümptomeid. Siiski saate seda ravida mitmel viisil. Selles artiklis käsitleme põhilisi meetodeid, mis aitavad teil nohu ravida, ilma et peaksite igapäevaelust loobuma.

Järgige õiget toitumisharjumust ja tarbige palju vedelikke

Selleks, et teie immuunsussüsteem oleks tugev ja valmis nohu vastu võitlema, vajate tasakaalustatud toitumist. Tarbige rohkelt köögivilju, puuvilju, teravilju ja valku sisaldavaid toite. Samuti on oluline juua palju vedelikke (vesi, tee, mahlad), et hoida keha hüdreeritud ja lihtsamini bakteritest vabaneda.

Puhake hästi

Une ajal ravib keha ise ennast. Seetõttu on oluline tagada, et teil oleks piisavalt und. Puhake vähemalt 8 tundi päevas ja tagage, et teie magamiskeskkond on rahulik ja mugav.

Tarbige sooja jooki koos mesi ja sidruniga

Soojal joogil on kasulik mõju haigusest taastumisele. Samuti aitab lisatud mesi ja sidrun tõsta teie immuunsust ja leevendada võimalikke kurguprobleeme.

Kasutage ravimtaimi

Ravimtaimed, nagu näiteks eukalüpti lehed, laimipuu õied, kibuvitsamarjad ja lagritsajuur, aitavad teil nohu leevendada. Need ravimtaimed on tuntud oma põletikuvastase ja antibakteriaalse toime poolest.

Kasutage soolalahust

Soolalahus aitab leevendada nohuseid ninasid ja parandada hingamist. Selleks saate osta valmis soolalahust või valmistada oma segu, lisades 1 tl soola 1 tassi sooja vee kohta.

Võtke C-vitamiini

C-vitamiin aitab tõsta teie immuunsust ja võidelda nohu vastu. Tarbige C-vitamiini rikkaid toiduaineid nagu tsitrusviljad, spinat, brokkoli, tomatid ja maasikad.

Kasutage inhalaatorit või aurusauna

Inhaleerimine aitab eemaldada lima hingamisteedest, leevendada ummikuid ja köha. Kasutage inhalaatorit või aurusauna, kasutades näiteks eukalüpti lehti või teepuu eeterlikke õlisid.

Puhastage nina-soolaveega

Nina-soolavesi aitab eemaldada ummikuid ja lima ninast. See on lihtne protseduur, mille saate teha kasutades valmis nina-soolalahust või valmistades oma segu.

Võtke apteegis müüdavaid ravimeid

Kui ülaltoodud meetodid ei aita nohu ravida, võite võtta apteegis müüdavaid ravimeid, mis leevendavad sümptomeid. Valige sobiv ravim, küsides apteekrilt nõu, ja järgige annustamisjuhiseid.

Kokkuvõte

Nähtused on tavalised ja nendega võitlemiseks on mitmeid viise. Selles artiklis käsitlesime põhilisi meetodeid, mis aitavad teil nohu ravida kodus ilma, et peaksite igapäevaelust loobuma. Järgige õiget toitumisharjumust, tarbige palju vedelikke, puhake hästi, kasutage ravimtaimi, soolalahuseid, võtke C-vitamiini, inhaleerige, puhastage nina-soolaveega ja võtke apteegis müüdavaid ravimeid. Kui olete haige, olge kindlasti kannatlik ja andke oma kehale aega paraneda. Kui aga teie sümptomid ei parane, pöörduge kindlasti arsti poole.