Nullkulu

Nullkulu

mis on mobiil id?

Mobiil-ID on digitaalne allkiri, mis võimaldab Eesti inimestel pääseda erinevatele teenustele ilma kohaliku ID-kaardi või PIN-koodi sisestamiseta. Mobiil-ID on mugav ja turvaline lahendus, mis on disainitud inimeste vajaduste rahuldamiseks ja turvalisuse tagamiseks. Selles artiklis selgitame, mis on mobiil-ID ja kuidas see töötab.

Mobiil-ID pakub inimestele kiiret ja lihtsat juurdepääsu erinevatele teenustele, nagu näiteks internetipanga kasutamine, dokumentide allkirjastamine ja ametiasutustega suhtlemine. Mobiil-ID kasutamine on väga lihtne – allkirja andmiseks tuleb sisestada PIN-kood ja SA TSLi privaatvõtme parool, seejärel tuleb valida allkirja eesmärk ning kinnitada allkirja andmine.

Mobiil-ID kasutajasõbralikkus ja turvalisus põhinevad sellel, et mobiil-ID turvanumber on privaatne ja ainult kasutaja enda teada. Turvanumbri kasutamine võimaldab kasutajatel tõendada oma identiteeti mobiil-ID kaudu ilma füüsilise ID-kaardi või PIN-koodi kasutamiseta.

Mobiil-ID on turvaline viis isiku tuvastamiseks ja elektrooniliseks allkirjastamiseks, kuna see põhineb inimese enda mobiiltelefoni turvalisusmehhanismidel ning privaatvõtmete ja sertifikaatide haldamine toimub sertifitseerimiskeskuse poolt. See tagab privaatvõtmete ohutu haldamise, et tagada allkirja andja tuvastamine ja teha kindlaks allkirja andja isikuõigused.

Mobiil-ID on loodud Eesti ID-tarkvara-võrgustiku poolt ning seda kasutatakse ainult Eesti kodanike poolt. Seda võib pidada haruldaseks näiteks seoses digitaalse identiteediga maailmas üldiselt, kuna mobiil-ID on spetsiaalselt ette nähtud turvaliseks elektrooniliseks identifitseerimiseks Eestis.

Kui soovite mobiil-ID-d kasutada, saate selle taotleda oma mobiilioperaatorilt ja seejärel aktiveerida ID-tarkvara võrgustikus. Selle järel saate mobiil-ID kasutada kindlates teenustes, mida see toetab.

Kokkuvõtteks võib öelda, et mobiil-ID on turvaline ja mugav moodus elektrooniliseks identifitseerimiseks ja allkirjastamiseks. See võimaldab Eesti kodanikel kiiret ja turvalist juurdepääsu erinevatele teenustele ilma füüsilise ID-kaardi või PIN-koodi kasutamiseta. Mobiil-ID on kiire ja turvaline ning oluline osa Eesti digitaalse identiteedi infrastruktuurist.