Nullkulu

Nullkulu

kuidas saada mobiil id?

Kuidas saada mobiil-ID

Tänaseks hetkeks on mobiil-ID üks populaarsemaid ja kiiremaid viise, kuidas inimesed saavad tõestada oma identiteeti erinevates olukordades. Mobiil-ID võib olla kasulik erinevatel eesmärkidel, näiteks pangatehingute sooritamiseks, riigiasutustes käimiseks ja paljuks muuks. Selles artiklis vaatleme üksikasjalikult, kuidas saada endale mobiil-ID.

Esimene samm on leida sobiv teenusepakkuja. Eestis pakuvad mobiil-ID teenust kaks ettevõtet, nimelt SK ID Solutions AS ja Telia Eesti AS. Mõlema teenusepakkuja esindused asuvad üle Eesti, saate kontrollida lähimaid asukohti nende ametlikel veebisaitidel.

Kui olete teenusepakkuja leidnud, võite teenuse ostmiseks külastada nende kontorit. Järgmine samm on esitada erinevad dokumendid, mis tõestavad teie isikut. Nende hulka kuuluvad pass, ID-kaart, juhiluba või elamisluba. Samuti on vaja kaamera ja mikrofoniga varustatud nutitelefoni.

Teenusepakkuja töötaja kontrollib teie isikut ja seejärel antakse teile kaart, mis sisaldab mobiil-ID sertifikaati ja juhiseid selle kasutamiseks. Teenuse registreerimise protsess võib võtta aega umbes 15-20 minutit.

Mobiil-ID aktiveerimine on protsess, mille käigus luuakse teie mobiil-ID jaoks turvaline kanal. Selleks peate sisestama telefoni SIM-kaardi ja mobiil-ID kaardi lugeri. Kui olete selle teinud, siis hakkab mobiil-ID teenus automaatselt tööle ning seejärel saate hakata teenust oma igapäevases elus kasutama.

Kui olete mobiil-ID aktiveerinud, võite hakata seda kasutama erinevates olukordades, nagu näiteks pangaülekannete tegemiseks, dokumentide allkirjastamiseks, turvaliseks autentimiseks ja isikut tõendavateks toiminguteks. Mobiil-ID kasutamine on turvaline ja kiire ning selle abil saavad inimesed ilma suurema vaevata kinnitada oma identiteeti.

Kokkuvõte

Mobiil-ID on kiire ja turvaline viis, kuidas inimesed saavad tõestada oma identiteeti erinevates olukordades. Mobiil-ID registreerimiseks ja aktiveerimiseks on vaja külastada teenusepakkuja esindust ning esitada erinevaid dokumente, mis tõestavad teie isikut. Pärast aktiveerimist saate kasutada mobiil-ID teenust erinevatel eesmärkidel. Mobiil-ID kasutamine on mugav ja turvaline ning aitab inimestel ilma suurema vaevata tõestada oma identiteeti.