Nullkulu

Nullkulu

kuidas mobiil id töötab?

Kuidas mobiil-ID töötab

Mobiil-ID on Eestis väga populaarne, kuid paljud inimesed ei tea täpselt, kuidas see töötab. Muidugi, enamik inimesi teab, et mobiil-ID võimaldab digiallkirjastamist ja autentimist, kuid kuidas see kõik toimub, jääb tihti segaseks. Selles artiklis räägimegi lähemalt sellest, kuidas mobiil-ID töötab.

Mobiil-ID sertifikaadid

Mobiil-ID on turvaline lahendus, mida kasutatakse digiallkirjastamiseks ja autentimiseks. Mobiil-ID sertifikaadid on mobiil-ID turvalisuse alus. Need sertifikaadid annavad mobiil-ID-le usaldusväärsuse ja tagavad, et andmed, mida mobiil-ID-ga edastatakse, jäävad turvaliseks.

Mobiil-ID sertifikaate väljastavad Eesti Vabariigi Sertifitseerimiskeskus ja Telia Eesti AS. Sertifikaatide väljastamine on automaatne ja tasuta iga eestlase jaoks, kellel on Eesti isikukood ja Mobii-ID-leping.

Mobiil-ID turvalisus

Mobiil-ID turvalisust tagab mitu erinevat turvameedet. Esiteks, kui kasutaja soovib kasutada mobiil-ID-d, peab ta sisestama enda isikukoodi ja PIN-koodi. See annab kindluse, et ainult mobiili omanik saab autentida enda isikut.

Teiseks, mobiil-ID töötab telefonis, millel on SIM-kaart. Kui nutitelefoni SIM-kaart hävitatakse või keegi teine selle omab, siis nad ei saa mobiil-ID-d kasutada. See tagab veelgi suurema turvalisuse.

Kolmandaks, mobiil-ID töötab turvalistes andmekeskustes. Need keskused on mõeldud tundlike andmete säilitamiseks ja neid ei pääse kergesti kätte. Seega on mobiil-ID andmed turvalises kohas.

Mobiil-ID kasutamine

Mobiil-ID-d saab kasutada mitmete teenuste jaoks: e-teenustes, internetipangas, pangaautomaadis, kuid ka veebilehtedel sisselogimisel ja ostude tegemisel.

Mobiil-ID-ga digiallkirjastamine on väga lihtne. Esiteks tuleb sisestada isikukood ja PIN-kood. Seejärel saab valida, millist dokumenti soovitakse allkirjastada ja lõpuks antakse allkiri. Digiallkirjastatud dokumente saab kontrollida allkirja kontrollimise teenuse abil.

Mobiil-ID-ga autentimine on ülimalt turvaline viis identiteedi tõestamiseks. Näiteks internetipangas sisselogimisel peate tavaliselt sisestama kasutajanime ja parooli. Aga kasutades mobiil-ID-d peate sisestama ainult oma isikukoodi ja PIN-koodi, mis on palju turvalisem.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes, mobiil-ID on mugav ning turvaline viis digitaalsete allkirjade tegemiseks ja kasutajate autentimiseks. Mobiil-ID turvalisus tagatakse mitme erineva turvameetmega, nii et kasutajad saavad olla kindlad, et nende andmed on turvalises kohas. Digitaalallkirjastamine mobiil-ID-ga on lihtne ja kiire ning autentimine on väga turvaline. Kui ei ole veel mobiil-ID-d, tasub kindlasti see endale tellida, sest mobiil-ID on tõhus ja mugav auutentimisviis.