Nullkulu

Nullkulu

kuidas muuta mobiil id koode?

Kuidas muuta mobiil id koode?

Mobiil-ID on Eesti mobiilsideoperaatorite poolt pakutav teenus, mis võimaldab kasutajatel kinnitada oma isikut digitaalselt ning esitada elektroonilisi allkirju. Mobiil-ID konkureerib ID-kaardi ja Smart-ID-ga, kuid erinevalt nendest teenustest ei vaja Mobiil-ID füüsilist kaardi lugejat ega käivitu arvutis, vaid töötab otse mobiiltelefonis.

Üheks mobiil-ID kasutamise eelduseks on selle pin-koodi teadmine. Kuid unustamise korral on võimalik Mobiil-ID koodi uuesti luua või taasaktiveerida.

Selleks on vaja teha järgmised sammud:

Mobiil-ID konto taasaktiveerimine

Kui olete oma Mobiil-ID koodi unustanud või konto on blokeeritud, tuleb selle taasaktiveerimiseks pöörduda oma mobiilsideoperaatori poole. Konto taasaktiveerimiseks on vaja esitada isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass, juhiluba jne) ja mobiiltelefon, millele soovite Mobiil-ID koodi saada. Operaatori töötaja aktiveerib mõne minuti jooksul Mobiil-ID konto ning saadab teile uue koodi SMS-i teel.

Uue Mobiil-ID koodi loomine

Kui olete oma Mobiil-ID koodi unustanud ja pole selle taasaktiveerimiseks vajalikke dokumente käepärast, siis on võimalik luua uus Mobiil-ID kood. Selleks tuleb teha järgmised sammud:
– Esmalt tuleb külastada Mobiil-ID veebilehte: https://mobiil.id.ee
– Seejärel valige “Registreeru PIN-koodi lehele” (kasutajatunnuse sisestamine pole vajalik)
– Seejärel sisestage kood PIN-koodide väljale
– Seejärel kuvatakse teile ekraanil uuendatud Mobiil-ID PIN-kood

Mobiilse PIN-koodi vahetamine

Mobiil-ID PIN-koodi saab vahetada igal ajal ja kooskõlas oma teenusepakkuja nõudmistega. Vahetamiseks tuleb:
– Esmalt külastage Mobiil-ID veebilehte: https://mobiil.id.ee
– Seejärel valige “Vaheta PIN-kood” (kasutajatunnuse sisestamine pole vajalik)
– Seejärel sisestage olemasolev PIN-kood ja seejärel uus PIN-kood kaks korda

Peale PIN-koodi väljastamist on oluline põhimõte, et PIN-koodi kaitstakse nii hoolsalt kui kutase (eriti reisides välismaal).

Järeldus

Kokkuvõtlikult on Mobiil-ID koodi saada või uuesti luua lihtne, kuid vajalik toiming igale Eesti kodanikule, kes soovib enda isikut digitaalselt kinnitada. Koodi taasaktiveerimine või uue koodi loomine käib paari sammuga ja on võimalik igal ajal, kuid tuleks siiski olla oma PIN-koodi suhtes hoolsam.