Nullkulu

Nullkulu

kuidas kasutada mobiil id?

KUIDAS KASUTADA MOBIIL-ID

Kas sa oled kunagi lugenud järgmist lauset: „Palun logi sisse oma mobiil-ID abil” ja mõtlesid endamisi: „Ma ei tea, kuidas seda teha”?

Esmalt, mis on mobiil-ID? Mobiil-ID on digitaalne identiteet, mida saab kasutada oma nutitelefonis või tahvelarvutis. See on turvaline ja mugav viis tuvastada end mitmetes online-teenustes Eestis.

Nii et kuidas saab mobiil-ID-d kasutada? Siin on juhised, mis aitavad alustada.

Lae alla Mobiil-ID rakendus

Esimene samm on mobiil-ID rakenduse allalaadimine oma nutitelefoni või tahvelarvutisse. Seda saab teha App Store’is või Google Play poes.

Aktiveeri mobiil-ID

Kõigepealt on vaja aktiveerida oma mobiil-ID. Selleks on vajalik ID-kaart ja kaardi lugeja, mis tuleb ühendada arvutiga. Seejärel tuleb järgida juhiseid ja sisestada PIN-kood, mida kasutatakse hiljem mobiil-ID-ga sisselogimisel.

Logi sisse erinevatesse teenustesse

Nüüd saab kasutada mobiil-ID-d erinevates teenustes, näiteks panganduses või riigiportaalides. Mobiil-ID-ga sisselogimiseks tuleb valida vastav valik ja sisestada isikukood. Seejärel tuleb mobiil-ID rakenduse kaudu sisestada PIN1-kood, mille järel saab siseneda teenusele.

Digitallkirja kasutamine

Mobiil-ID-d saab kasutada ka digitaalallkirjade andmiseks ja autentimiseks. Selleks tuleb valida vastav valik, sisestada PIN1-kood ja allkirjastada dokument või tehing.

Kokkuvõtteks

Kasutades mobiil-ID-d on võimalik ja mugav sisselogida erinevatesse teenustesse. Selleks tuleb rakendust alla laadida ja mobiil-ID aktiveerida. Pärast seda võib juba kasutada mobiil-ID-d erinevates teenustes, sh digitaalallkirjade andmiseks ja autentimiseks.

Sellist tüüpi identiteedi kasutamine on ka turvaline, kuna see nõuab lisaks isikukoodile ka PIN-koodide sisestamist.

Kokkuvõtteks võib öelda, et mobiil-ID on lihtne ja turvaline viis oma online-tegevuste turvamiseks ja ID-ga seotud tehingute tegemiseks. Soovitame kasutada mobiil-ID-d igapäevaseks digitaalseks identiteediks!