Nullkulu

Nullkulu

kuidas muuta mobiil id paroole?

Kuidas Muuta Mobiil-ID paroole

Tänapäeval on paljud meie igapäevased toimingud muutunud digitaalseks ning e-teenuste kasutamine aina laieneb. Eesti on tuntud oma e-riigi lahenduste poolest, sealhulgas Mobiil-ID kasutamise võimalusest. Mobiil-ID on turvaline ja mugav viis oma tuvastamiseks, sest seda saab kasutada iga nutitelefoniga. Selleks et tagada enda turvalisus tuleks vahetada Mobiil-ID parooli regulaarselt. Selles artiklis räägime lähemalt, kuidas muuta Mobiil-ID parooli.

Miks on oluline muuta Mobiil-ID parooli?

Mobiil-ID parool on sinu isiklik salasõna, millega saad oma identiteeti tõestada erinevates e-teenustes. Selleks, et kaitsta enda privaatsust ja andmeid, on soovitatav vahetada Mobiil-ID parooli regulaarselt. Kui keegi teine teab sinu Mobiil-ID parooli, on võimalik ligipääs sinu isikuandmetele ning häkkimisrünnakute korral võib see põhjustada suuri tagajärgi.

Kuidas muuta Mobiil-ID parooli?

Mobiil-ID parooli muutmiseks pead tegema järgmisi samme:

Ava Mobiil-ID keskkond

Esimese sammuna pead sisenema Mobiil-ID keskkonda. Selleks ava Mobiil-ID rakendus enda nutitelefonil. Seejärel avaneb Mobiil-ID keskkond, kus saad valida erinevate teenuste vahel. Vali teenus, mida soovid kasutada ja klõpsa sellele nupule „Login“.

Vali parooli vahetus

Kui oled sisenenud teenusesse, mida soovid kasutada, vali menüüst „Parooli vahetus“. Seejärel ilmub ekraanile aken, kus saad sisestada vanad ja uued paroolid.

Sisesta uus parool

Sisesta uus parool. Parool peab sisaldama vähemalt kaheksat märki, neist vähemalt ühte numbrit ja vähemalt ühte suurt tähtklid. Oluline on koostada tugev salasõna. Parool peaks koosnema juhuslikest tähtedest ja numbri kombinatsioonidest (nt 5sKsL6rr8u).

Sisesta uus parool uuesti

Sisesta uus parool uuesti, et kinnitada, et oled selle õigesti sisestanud.

Salvesta uus parool

Kui oled sisestanud uue parooli kaks korda, tuleb sul vajutada nupule „Salvesta“, et salvestada uus parool. Seejärel oledki edukalt muutnud enda Mobiil-ID parooli.

Kontrolli parooli muutmist

Kui oled salvestanud uue parooli, saad kontrollida muudatuse õnnestumist. Selleks tuleb klõpsata nupule „Tagasi“ ja sisse logida enda uue parooliga.

Lõppsõna

Mobiil-ID parooli muutmine on turvalisuse seisukohast väga oluline. Regulaarne parooli vahetamine aitab kaitsta sinu privaatsust ja andmeid häkkimise ja identiteedivarguste eest. Protsessi läbiviimine on lihtne ja kiire ning seda saab teha igast nutitelefonist. Võta aega ja muuda oma Mobiil-ID parooli täna!