Nullkulu

Nullkulu

kuidas mobiil id teha?

Kuidas Mobiil-ID teha?

Mobiil-ID on Eesti Elisa ja Tele2 poolt välja antud isikut tõendav dokument, mille abil saab elektrooniliselt allkirjastada dokumente ja asutuste veebikeskkondades sisse logida. Mobiil-ID võimaldab kasutajal kinnitada oma isikusamasuse nutitelefoni abil ning kasutada seda allkirjastamiseks nii kodust kui ka välismaalt.

Kui soovid luua oma Mobiil-ID kasutajatunnust, siis saad selle teha järgmise protsessi abil:

Kõigepealt tuleb minna Elisa või Tele2 veebilehele ning valida “Mobiil-ID” valik. Seejärel tuleb valida “Mobiil-ID loomine” ning seejärel “Jätkamiseks vajuta siia”.

Järgmiseks tuleb valida riik, kus oled registreeritud, ning sisestada oma isikukood ja mobiiltelefoni number. Seejärel tuleb sisestada SMS-iga saadetud PIN-kood.

Kui oled sisestanud PIN-koodi, siis tuleb sisestada nõusoleku tingimused ning klõpsata “Nõustun” nupule. Seejärel näed ekraanil oma isikuandmeid ning Mobiil-ID kasutajatunnust.

Kui oled edukalt loonud Mobiil-ID kasutajatunnuse, siis on oluline teada, et Mobiil-ID sertifikaadi kehtivusaeg on kaks aastat. Seega, kui kasutad Mobiil-ID-d aktiivselt, siis tasub meeles pidada selle kehtivuse perioodi ning vajadusel uuendada oma Mobiil-ID-d.

Et kasutada Mobiil-ID-d allkirjastamiseks või sisselogimiseks, pead esmalt aktiveerima oma Mobiil-ID sertifikaadi. Selleks tuleb avada mobiilirakendus “Mobiil-ID” ning valida “Sertifikaadi aktiveerimine”. Seejärel tuleb sisestada PIN 1-kood ning jälgida ekraanil olevaid juhiseid.

Kui oled sertifikaadi aktiveerinud, siis on sul võimalik kasutada Mobiil-ID-d sisselogimiseks ja dokumentide allkirjastamiseks.

Mobiil-ID loomine on lihtne protsess ning võimaldab sul kasutada oma nutitelefoni elektrooniliste dokumentide allkirjastamiseks ja sisselogimiseks erinevates keskkondades. Mobiil-ID kasutamine on turvaline ning aitab teil hoida oma isikuandmed enda käes.