Nullkulu

Nullkulu

kui vana on ivo linna?

Kui vana on Ivo Linna?

Ivo Linna on üks tuntumaid Eesti lauljaid. Ta on elanud pikka ja viljakat elu, olles aastate jooksul teinud mitmeid muusikaprojekte ja teinud koostööd paljude teiste tuntud Eesti muusikutega. Kuid kui vana ta tegelikult on?

Ivo Linna sündis juunil 1949. aastal. Seega on ta praeguseks ajaks 72-aastane. Ta kasvas üles Tallinna lähistel Kose vallas. Tema isa oli lauluteatri dirigent ja ema muusikaõpetaja, mis võib seletada, kust Ivo sai oma muusikaarmastuse ja talenti.

Linna karjäär algas juba noores eas, kui ta laulis kooli- ja üliõpilaste tantsuõhtutel ning võitis esimesi auhindu. Hiljem sai ta tuntuks ansambli Apelsin solistina, kus ta laulis legendaarseid hitte nagu “Kui meid enam ei ole,” “Reede hommik” ja “Las ma tantsin.”

Pärast seda on Ivo Linna teinud koostööd paljude teiste Eesti muusikutega, sealhulgas Jaak Joalaga, kellele ta pühendas laulu “Jaak Joala laul.” Linna on esinenud ka Nõukogude Liidu populaarses telesaates “Merry Homecoming” ja tal on olnud edukas sooloartisti karjäär, andes välja mitmeid albumeid ja singlina “Eestlane olen ja eestlaseks jään” ning “Nädalalõpp” on mõlemad jäänud tuntuks lauludeks.

Ivo Linna on võitnud palju auhindu oma muusikalise karjääri jooksul, sealhulgas mitmeid Kuldmikrofoni ja Eesti Muusikanõukogu aastapreemiaid. Ta on ka ametlikult tunnistatud Eesti muusika grand old maniks.

Kokkuvõte:

Kokkuvõttes on Ivo Linna 72-aastane laulja, kes on tuntud oma panuse eest Eesti muusikamaailma. Alustades solistina ansamblis Apelsin ja jätkates edukat sooloartisti karjääri, on ta võitnud mitmeid auhindu ja tunnistusi. Linna on kindlasti üks tuntumaid Eesti muusikuid ja teda ei unustata veel kauaks.