Nullkulu

Nullkulu

mis koht on setomaa keskus?

Mis koht on Setomaa keskus?

Seto Kuningriik on Eesti ajaloo üks rikkalikumaid piirkondi. Setomaa asub Kagu-Eestis, mida ümbritseb Venemaa piirist ja Peipsi järvest. Setomaa keskus on Värska vald, kus asuvad Seto piirid ning paljude Seto kultuuri objektide koht. Setomaa keskust peetakse üheks ilusamaks ja looduskaunimaks piirkonnaks Eestis. Kõik see magusus on avastamata. Viimastel aastatel on Seto kultuur saanud populaarsemaks üle kogu maailma. Nüüd leiate Setomaa keskaegse ja ilusa kultuuripärandi, maalilised vaated, tuntud kohalikud toidud ja rikkaliku ajalooga kirikud.

Setomaa keskusest rääkides peate mõistma, kus see koht asub ja milline on selle kultuuriline taust. Setomaa keskuseks loetakse Värska valda, mis kuulub Põlvamaale. Setomaa piiri peetakse Põlvamaa ja Võrumaa vaheliseks muinsuskaitsealaks. Seto kultuuris on palju iidseid traditsioone ja kombeid, mis on tänapäeval endiselt külastajate jaoks juurdepääsetavad.

Setomaa keskus on tuntud oma kaunist ja puutumata looduse poolest. Setomaa maastiku muudab ainulaadseks piirkonna eriline asukoht. Setomaa piirkonna kogu ilu ja rahulik atmosfäär pakub külastajatele suurepärast päevareisi. Setomaa looduse taustal on lisaks ka kohalikud mälestusmärgid, mis näitavad Seto kultuuri ajaloolist tähtsust.

Setomaa keskusel on palju kohalikke toite, mis eelkõige on valmistatud “mustast leivast”. Must leib on Seto kultuuri suur osa, selle toiduga on seotud hulgaliselt traditsioone. Kui Setomaa keskuses käite, peaksite proovima “sibulapihvi,” mis on setodele väga traditsiooniline toit.

Setomaa keskuses on külastamist väärt palju vaatamisväärsusi, mis pakuvad külastajatele ülevaadet kohalikust kultuurist. Üks Seto kultuuri olulisimaid osi on usk. Usukultus on muutunud Setomaa keskuse ajaloos üheks kõige olulisemaks osaks. Külastajad leidavad Värska linnas ka selle külje, või kui seda nimetatakse Seto kirikuks. Seto kiriku ja Seto kalmistu kuuluvad Setomaa keskuse peamiste turismiobjektide hulka.

Kokkuvõtteks, Setomaa keskus on ilus koht, kus saate rohkem teada Seto kultuuri ajaloost ja traditsioonidest. Setomaa keskus pakub külastajatele palju avastamisvõimalusi ja looduslikku vaatemängu, mis muudavad teie reisi meeldejäävaks. Külaskäik Setomaa keskusse on kogemus, mida sa ei tahaks magamata jätta.