Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui kõht on lahti?

Mida teha kui kõht on lahti

Kõhulahtisus on üsna levinud ja tavaliselt kestab see paar päeva. See võib aga muutuda tõsisemaks probleemiks, kui seda ignoreeritakse või kui kõhulahtisus kestab kauem. Mida saab teha, kui kõht on lahti?

Joo vedelikke

Kõhulahtisus võib kehast palju vedelikke välja viia, seega on oluline juua piisavalt vedelikke. Vees on parim valik, kuid võite ka tarbida teisi vedelikke nagu teed, mahlasid või puljongit. Täiskasvanud peaksid jooma vähemalt kaheksa klaasi vedelikku päevas. Võite kaaluda spordijookide joomist, kui olete kaotanud palju elektrolüüte.

Söö kergelt

Kui teil on kõhulahtisus, proovige süüa kergeid sööke, mis on seedimiseks kergemini seeditavad. Kui teil on näljatunne, sööge järk-järgult ning väikeste koguste kaupa. Proovige tarbida õrnaid toite, nagu banaanid, riis, praetud kala, kartulid ja keedetud kanaliha. Kõrvale võib süüa ka kergelt vetikaid ning garneeringuna rohelist salatit.

Vältige kindlaid toite

Teatud toidud võivad ärritada soolestikku ja põhjustada kõhulahtisust. Vältige rasvaseid, praetud, vürtsikaid toite, samuti toite, mis sisaldavad kofeiini. Need võivad teie kõhulahtisust veelgi süvendada ja takistada taastumist. Ärge süüa ka piimatooteid, kuna need võivad ärritada väljaheiteid loodud baktereid.

Puhka piisavalt

Puhkus on oluline, sest kõhulahtisus võib kehast palju sümptomeid ära võtta. Võtke vabamalt ja veetke võimalikult palju aega puhata. Puhke perioodil võiksite kasutada tasakaalukamat ja meditatiivsemat eluviisi ning sisestada mõned harjutused, mis aitavad taastumist kiirendada.

Kasutage ravimeid

Kõhukinnisuse korral võite kasutada erinevaid ravimeid, kuid pidage nõu oma arstiga, et ennetada võimaliku vastunäidustuse ilmnemist. Ravimite kohta teadlikud arstid on kindlad, et seda kasutatakse vastupidavalt kuna valed ravimid võivad põhjustada teise ja olulisemate terviseprobleemide ilmnemise.

Kokkuvõtlikult, kui teil on kõhulahtisus, on oluline juua piisavalt vedelikke, süüa kergelt, vältida kindlaid toite, puhata piisavalt ja kasutada vajaduse korral ravimeid. Kuid kui kõhulahtisus kestab kauem ja te ei taastu, pöörduge oma arsti poole või lähimasse haiglasse, et saaksite professionaalset arstiabi.