Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui kõht valutab?

Mida teha kui kõht valutab?

Kui kõht valutab, võib see olla mõnevõrra ebameeldiv ja isegi häiriv kogemus. Kuid te ei pea oma päeva selle tõttu rikkuma. Siin on mõned näpunäited selle kohta, mida saate teha, et vähendada kõhuvalu.

Miks valutab kõht?

Enne kui uurime kõhuvalu leevendamise meetodeid, vaatame, mis võib põhjustada kõhuvalu. Kõhuvalu võib olla tingitud paljudest erinevatest asjadest, näiteks:

– Seedehäired
– Kõhukinnisus
– Gaas
– Toidumürgitus
– IBS (ärritatud soole sündroom)
– Endometrioos
– Sapikivid
– Giardiaas
– Kõrvetised
– Põletik
– Maohaavand

Need on vaid mõned võimalikest põhjustest, miks teie kõht võib valutada. Kui aga kõhuvalu püsib pikka aega või kordub sageli, võiksite kaaluda arsti külastamist.

Mida teha kui kõht valutab?

Joo vett

Paljudel juhtudel võib kõhuvalu olla tingitud dehüdratsioonist. Kui teie kõhuvalu on kerge, võiksite proovida juua klaasi vett. Selleks, et vältida dehüdratsiooni, peaksid täiskasvanud juua kaheksa klaasi vett päevas.

Harjuta head seedimist

Seedimine on oluline osa sellest, mida sa sööd ja kuidas sa seda tarbid. Söömine väikestes osades tihedamate ajavahemikega võib aidata säilitada hea seedimise. Peate ka kindel olema, et teie toit sisaldab piisavas koguses kiudaineid ja valke.

Proovi probiootikume

Probiootikumid võivad aidata säilitada soolestiku mikrofloora tasakaalu ja võidelda seedeinfektsioonide vastu. Need võivad olla eriti kasulikud neile, kes võtavad antibiootikume või kannatavad seedeprobleemide all.

Võta aega lõõgastumiseks

Stress võib tekitada kõhuprobleeme. Seega on oluline pöörata tähelepanu sellele, kuidas teie keha reageerib stressile, ja võtta aega, et lõõgastuda. Soovitage stressi leevendamiseks joogat või meditatsiooni.

Võta seedeensüüme

Seedimine võib olla keeruline protsess, ja mõnikord võib see olla aeglane või halvasti juhitud. Seedeenüümid võivad aidata selles, suurendades seedetraktis toimuvate protsesside efektiivsust. Need võivad olla eriti kasulikud neile, kes tarbivad suuri rasvasisaldusega toite.

Kasuta soojenduspatja

Soojenduspadja kasutamine kõhu piirkonnas võib aidata leevendada kõhuvalu, eriti kui see on tingitud krampidest või gaasist. Kui kõhuvalu on tingitud põletikust, võib kuumus aga halvemaks muutuda.

Proovi ingverit

Ingver on tuntud oma põletikuvastaste omaduste poolest ja võib seega aidata vähendada põletikulist kõhuvalu. Samuti võib see aidata parandada seedimist ja võidelda iivelduse vastu.

Võtke tsitrusvilju

C-vitamiin võib aidata vähendada kõhuvalu ja parandada seedimist. Seda leidub paljudes tsitrusviljades, nagu apelsinid ja sidrunid. Kui teil on kõhuvalu, võiksite proovida süüa mõnda puuvilju või teha nendest mahl.

Proovige kummeli teed

Kummel võib aidata rahustada seedetrakti ja seega vähendada kõhuvalu. Samuti võib see aidata võidelda iivelduse ja gaasi vastu.

Kokkuvõte

Kõhuvalu võib olla väga ebameeldiv ja häiriv kogemus. Õnneks on palju asju, mida saate teha, et leevendada kõhuvalu ja parandada seedimist. Alustage nende näpunäidete kasutamisega ja kui kõhuvalu püsib pikka aega, võiksite kaaluda arsti külastamist.