Nullkulu

Nullkulu

miks päevade ajal kõht valutab?

Miks päevade ajal kõht valutab

Kui sul on kuuperioodidel kõhuvalu, siis tead, kui ebameeldiv see võib olla. Kõhuvalud on tavalised ebamugavused, kui kuutsükkel möödub, eriti siis, kui menstruatsiooni ajal esineb krampe, ebamugavustunnet või valu alakõhus.

Selles artiklis uurime, miks päevade ajal kõht valutab, krambid ja mida saate selle vastu teha.

Mis on menstruaalvalu?

Menstruaalvalud tekivad siis, kui teie emakas rebeneb, et saaksite kuu jooksul välja saadetud veri. Iga kuu toodab keha suuri koguseid hormoone, mis valmistavad ette emaka nii viljastatud munaraku pesitsemiseks kui ka ehitamiseks uuesti, et eritada verd, kui rasedus ei toimu. Hormoonid toovad kaasa emaka limaskesta paksenemise, mis tõmbub kokku ja põhjustab valu.

Menstruaalvalud on tavaliselt alakõhus, kuid võivad kiirguda ka teistesse kehaosadesse, nagu selg, jalg ja seljavalu. Mõnedel naistel on menstruaalvalu nii tugev, et see võib häirida igapäevaseid tegevusi.

Mis põhjustab menstruaalvalu?

Kuutsükli faasis on menstruatsiooniperioodil üle 70 protsendi naistest valu. Naistel, kellel on valu menstruatsiooni ajal, on tavaliselt suurem prostaglandiinide tase, s.o kemikaalid, mis tekitavad emaka kokkutõmbeid.

Muud tegurid, mis võivad põhjustada menstruaalvalu, on sugulasõlmed ja emaka painutamine. Mõnel juhul võib menstruaalvalu olla tingitud ka muudest tervisliku seisundi probleemidest, nagu endometrioos või emaka välise kihi muutused.

Kuidas vähendada menstruaalvalu?

Kui seda teha õigesti, võivad mitmed vahendid aidata menstruaalvalu vähendada. Valu saab leevendada valuvaigistite (näiteks ibuprofeen või atsetaminofeeni) kaudu. Ravimid, mis blokeerivad prostaglandiinide teket, aitavad vähendada valu ja vähendada emaka kokkutõmbeid.

Võite kasutada ka soojust, et leevendada nimmepiirkonda või kasutada ka sooja vett ning dušši või vannitooteid, et see saaks leevendada ebamugavust ja lõdvestada lihaseid.

Lõplikud mõtted

Kokkuvõtteks võib öelda, et menstruaalvalud on tavalised ja mõjutavad paljusid naisi maailmas. See võib tähendada, et teie kehas on mõni probleem, kuid enamikel juhtudel on need mured kõrvaldatavad ainult valuvaigistite ja sooja vee abil. Kui menstruaalvalu on ebamugav ja häirib teie igapäevast elu, saatke oma arstile sõnum või helistage talle, et arutada, kuidas seda lahendada.

Ära lase menstruaalvaludel sinu elu mõjutada – leia viis, kuidas neid võidelda juba täna!