Nullkulu

Nullkulu

miks kõht koriseb peale söömist?

Miks kõht koriseb peale söömist?

Toidu seedimine algab suust, kuid see protsess võib põhjustada mõnikord erinevaid seedehäireid. Üks levinumatest häiretest on kõhutuimus. Paljud inimesed on altid sellele seisundile, kuna kõhukinnisuse sümptomid põhjustavad korinat või häireid.

Miks kõht koriseb peale söömist? Sellele küsimusele on lihtne vastata. Kõhu korisemine pärast söömist on üsna tavaline probleem. Enamik inimesi läbib selle vähemalt korra nädalas.

Paljud inimesed oletavad, et kõhu korin pärast sööki on seotud näljaga. Kuid tegelikult on sellel seisundil mitmeid põhjuseid. Selles artiklis käsitleme erinevaid põhjusi ja ravimeetodeid kõhu korisemise vastu.

Toit ja gaasid

Paljud toidud sisaldavad gaase, mis võivad pärast söömist kõhus kinni pidada ja põhjustada gaasi kogunemist. Need gaasid võivad põhjustada kõhu korinat. Selliste toitude hulka kuuluvad kaunviljad, oad, spargel, kartul ja mais.

Samuti on mõned toidud, mis ei sisalda gaase, kuid võivad põhjustada kõhu korinat. Need toidud võivad olla rasvased, praetud, kõrge kiudainetega või happelised.

Seedimine

Seedimine on keeruline protsess, mis toimub seedesüsteemis. Kui toit jõuab peensoole, hakkab seedimine toimuma. Seedeprotsess võib põhjustada kõhu korinat.

Liiga kiire söömine

Kui sööte liiga kiiresti, ei ole toit piisavalt näritud, mistõttu võivad suured tükid toitu jõuda kõhusse. Kõhus olevad liiga suured toidutükid võivad põhjustada kõhu korinat.

Stress

Stress võib mõjutada seedesüsteemi. See võib koguneda kehasse liiga palju gaasi. Soole seinte kokkutõmbumine võib põhjustada korinat.

Ravimeetodid

Kõhu korisemise ravimeetodid sõltuvad paljudest teguritest, sealhulgas kõhu korisemise põhjusest. Allpool on esitatud mõned tavapärased ravimeetodid, mida inimesed kasutavad.

Dieet

Kõhu korisemise ravimiseks on oluline järgida õiget dieeti. On oluline süüa tasakaalustatud toitu ning vältida toite, mis põhjustavad gaasi ja korisemist. Soovitatav on süüa vähemalt kolm korda päevas väikeste portsjonitena.

Lisaks on soovitatav lisada oma dieeti probiootikume, mis aitavad suurendada head soolebakterite arvu.

Harjutused

Füüsiline aktiivsus võib aidata vältida seedimisprobleeme, sealhulgas kõhu korisemist. Kerge jalutuskäik või kehalised harjutused võivad soolestikku stimuleerida ja parandada seedimist.

Stress

Krooniline stress võib kahjustada seedimissüsteemi. Seega on oluline leida oma igapäevaellu stressivähendamise viise, nagu jooga, meditatsioon, massaaž või raviga mitteseotud teraapia, mis aitavad kehal lõdvestuda.

Kõhugaasi leevendavad toidulisandid

Kõhugaasi leevendavad toidulisandid võivad aidata ka ravida kõhu korinat. Need toidulisandid sisaldavad tavaliselt seedimist parandavaid ensüüme, kiudaineid ja probiootikume.

Järeldus

Kõhu korin pärast söömist on levinud probleem, kuid põhjuseks võivad olla mitmed erinevad tegurid – toit, seedimine, stress ja liiga kiire söömine. Kõhu korinat saab ravida, järgides ülaltoodud ravimeetodeid.

Selleks, et kõhu korinat vältida, on oluline süüa tasakaalustatud toitu, vältida toitu, mis põhjustavad gaasi ja tegeleda stressi vähendamisega. Kui teil on krooniline kõhu korin, peaksite oma arstiga nõu pidama, et selgitada välja muud haigused, mida võib olla raske ise ravida.