Mis kinni ei jää saab kinni löödud
Kes meist poleks kunagi pidanud võitlema millegi vastu, mida võib kirjeldada kui “pidevalt kaotsi läinud olukorda”. Kogu see kogemus võib olla ühekorraga frustratsioonitundide kogum, kuid seal on korralik toimimistavade komplekt, mida saab õppida, et probleemi lahendada ja ka edaspidi nendega toime tulla. Siin artiklis tuleb juttu sellest, kuidas sellega toime tulla ja probleem lahendada.
Miks mõni asi pidevalt kaotsi läheb?
Alustame aga mõtte lihtsast vormist: miks see nõnda juhtub? Mis on peamine põhjus, miks mõni asi alati kaotsi läheb?
Peamiselt on kaks probleemi, mis võivad sellist olukorda põhjustada. Esimene võimalus on see, et isik kulutab selle kaotamise asjus liiga vähe energiat ja teiseks, see on seotud inimese eluviisiga, -ja seda tavaliselt selliselt, et inimene on oma isiklike asjade üle teatava kontrolli kaotanud.
Üks võimalus, mida võib proovida, on püüda taas omada kontrolli oma elu üle. Võib-olla olete liiga hõivatud töö ja perekonnaga, et omada piisavalt vaba aega isiklikel asjadel silma peal hoida, kuid see on suures osas olemasoleva ajakava parem haldamine.
Teine asi on proovida lihtsuse ning hõlbustusega oma elu korraldada. Sotsiaalmeedia ja muud kiire infovoogude tüüpi tehnoloogiad võivad takistada inimestel oma elu ja ajakavahallata, ning sel juhul võib olla vaja teha vastavaid muudatusi.
Kõige keskmes on oma eluüle kontrolli omamine, selle korraldamine ja toimimapanevate süsteemide sobitamine.
Kuidas oma asju paremini korraldada
Nüüd kui me oleme avastanud peamise põhjuse, võime edasi minna selle juurde, kuidas seda olukorda parandada ja end rahulikumaks teha. Allpool on mõned sammud, mida saab järgida.
Loo süsteem
Süsteemi loomisega tähendab, et loote konkreetse koha, kus hoiatate oma asjad- võib-olla korvi või kasti, kuhu mahub mugavalt erinevaid esemeid- nii saate paika konkreetse koha, kus asjad peaksid alati olema. Järgmine kord, kui kavatsete midagi peale panna, siis pange see sinna tagasi.
Kasuta tulede signaale
Võib-olla olete näinud “Valgust võidab” indeksiidendid, see tähendab vahendit, mille abil saab näidata, kas kodus põlegi tuled. Sama mõõtmisvahendit saate kasutada ka oma isiklike asjade puhul. Näiteks saate kasutada värisignaale, et näidata, et kusagil on midagi peidetud.
Tee selget tööd
Liiga suure hulga asjade omamine võib juhtuda, et miski on silmist kadunud. Endale selgeks tegemine, mis sul täpselt olemas on ning korjata see kokku võib olla suureks ajasäästuks edasi.
Tehke infot avalikult kättesaadavaks
Näiteks on hea viis märkmiku või kalendri pidamine, kuhu te kirjutate nii kõik olulised ülesanded, kui kaaslased kohtumised. Selline asjakorraldus hoolitseb selle eest, et unustuste protsent on võimalikult väike.
Kokkuvõte
Vahel on kõige lihtsamate nõuannete rakendamine parim viis probleemide lahendamiseks. Seda ka juhtudel, kus midagi kaob korduvalt. Sellele artiklile keskendudes on asjade korraldamiseks kaks asja: esiteks, kontroll oma ajakava üle, selle vähese kontrolli alt väljumine võib olla ka kõikvõimalike olukordade allikaks, ja teiseks, hoidmine kõik oma asjad samas kohas, et vältida kaost ja leita asjad kiirelt üles. Meie kirjeldatud nõuannete rakendamine võib muutuda aluseks antud probleemide lahendamiseks ja tagada stabiilsuse ning lihtsuse igapäeva elus.