Nullkulu

Nullkulu

miks ma rasedaks ei jää?

Miks ma rasedaks ei jää – Kõik, mida peaks teadma

Kui oled juba proovinud rasestuda, kuid ei õnnestu, võib see olla tõeliselt pettumustvalmistav. Rasedaks jäämine ei ole alati lihtne, kuid kaugeltki mitte võimatu. Enamik paaridest saavutab raseduse aasta jooksul pärast rasestumisproovide alustamist. Kui aga see aasta möödub ilma soovitud tulemusteta, siis on aeg hakata mõtlema, miks ma rasedaks ei jää. Allpool on toodud mõned faktid, põhjused ja soovitused, kuidas seda lahendada.

Vanus

Vanus on oluline tegur naise viljakuses. Mida vanemaks naine saab, seda raskem on tal rasestuda. See tuleneb asjaolust, et igakuised viljastamise võimalused vähenevad vanuse tõustes ning ovulatsioon muutub ebaregulaarseks. Ideaalselt oleks kõige parem rasestuda enne 35-eluaastat. Kui aga oled üle selle vanuse, siis ei peaks sa lootust kaotama. Kõik sõltub sellest, kui regulaarselt sa ovulatsiooni jälgid.

Regulaarne menstruaaltsükkel

Regulaarne menstruaaltsükkel on viljakuse seisukohalt oluline. Kui sul on ebaregulaarne kiire pikkusega menstruaaltsükkel või anovulatoorne tsükkel, siis on see signaal probleemidest oma viljakusega, ja võibolla pead sa pöörduma arsti poole. Kui aga sul pole regulaarset menstruaaltsüklit, siis võiks mõelda kaalule, võimlemisele, stressi vähendamisele ja tervislikule söömisele, et aidata tsüklit regulaarselt saavutada.

Kaal

Kehakaal võib mängida suurt rolli raseduse saavutamisel. Nii rasvumine kui ka alakaalulisus võivad mõjutada munasarjade tööd, mis omakorda mõjutab viljakust. See tähendab, et ideaalne kehakaal aitaks rasestuda palju kiiremini kui kehakaal, mis on ebatervislik.

Toitumine

Tervislik toitumine on teine eriti oluline tegur. Selleks, et aidata raseduse saavutamisele kaasa, peaksid pöörama tähelepanu kõrge valgusisaldusega toitude tarbimisele, nagu kana, kala, pähklid ja oad. Süüa tuleks ka palju värsket juur- ja köögivilja, täisteratooteid ja antioksüdante. Toitumise osas on pigem tervisliku tasakaalu saavutamine oluline, mitte ekstreemsete trendide järgimine.

Suitsetamine, alkohol ja narkootikumid

Suitsetamine, alkoholi tarvitamine ja narkootikumide kasutamine võivad kahjustada naise viljakust. Suitsetamine vähendab munasarjade ja emakakaela limaskesta verevarustust, samas kui alkohol ja narkootikumid võivad häirida hormoonide tasakaalu organismis. Soovitame neid tarbimisi vältida, kuigi ka parem hilja kui mitte kunagi!

Stress

Stress võib mängida rolli ka raseduse saavutamisel. See võib häirida hormonaalset tasakaalu ning vähendada munasarjade tööd. Raseduse saavutamist võib aidata, kui leitakse stressivältimise strateegiad nagu sügav hingamine, meditatsioon või jooga.

Järeldus

Nende põhjuste kinnitamisel on kaks soovitust: pöörduda arsti poole ja tervislikke eluviise praktiseerida. Meditsiinilised testid ja uuringud võivad anda selgust, kas rasestumisega on seotud mingeid spetsiifilisi terviseprobleeme. Rohkem teadlikkust viljakuse tervise kohta võib parandada ka võimalust rasestuda. Tervislik eluviis, meditatsioon ja hingamisõppused on osutunud veel üheks võrgendlikuks faktoriks. Päevakava koostamine, toitumisplaan ja regulaarne liikumine võivad aidata kehal taastuda.

Miks ma rasedaks ei jää – ükski naine ei peaks arvama, et ta on selles üksi. Kuidas rasestuda on võõras teema enne, kui see on sinu omaks saanud. Lootus ei tohiks olla kadunud ning võtke üks samm korraga. Vaadake seda kui uut väljakutset ja uute ideedega katsetage, kuidas saada rasestumise õnn.