Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui nina on kinni?

Mida teha kui nina on kinni: Praktilised nõuanded külmahaiguste leevendamiseks.

Köhimine, kurguvalu ja palavik on tuttavad sümptomid külmahaiguse korral. Kuid kõige tüüpilisemaks sümptomiks on siiski kinnine nina, mis võib kohati olla väga tüütu ja häiriv. Kinnine nina on reaktsioon, kui nina limaskestad paisuvad ja lima kogunemine takistab õhu liikumist ninasõõrmetest, mis tekitab ebamugavuse ja rasked hingamist. Kui puutud kokku külmast õhust kuni allergia või nakkusega, on tüütu nina kinniolmine tavaline juhtum. Siin on mõned praktilised nõuanded, kuidas leevendada kinnise nina sümptomeid.

Niisuta oma nina.

Limaskesta niisutamine vähendab ninaärritust ja hõlbustab lima väljavoolu. Kuigi tekib hulk teid, kuidas oma nina salve teha, võivad apteegid pakkuda spetsiaalset ninaõlilahust, mis on disainitud nina limaskestade niisutamiseks. Sellise toote kasutamine võib aidata vähendada ninakinnisust ning lõpuks takistab nina lima väljavoolu.

Leevenda ninaotsa survet.

Nina kinnisus võib tekkida siis, kui arvuti ekraani ees, telefoni kerides ning lugedes raamatut, mistõttu on tähtis teha pause ning masseerida oma ninaotst. Kergelt ninaotste massaaž leevendab survet ja võimaldab lima väljutamist, kuid vajadusel võib proovida kasutada ka kerge rõhu kasutamist lusikatele, mis aitab lõõgastuda ja vähendada ninakinnisuse tundlikkust.

Söö ingverit.

Ingver on kuulus oma tervendavate omaduste ja antibakteriaalsete omaduste poolest, kuid sel on ka põletikuliste omaduste tõttu kasulik toime sümptomite leevendamisel. Ingveri söömine värskelt või ingveri tee joomine võib aidata vähendada ninaärritust ja põletikku, muutes lihtsamaks hingamise, et aidata leevendada ninakinnisust.

Puhasta oma nina.
Halb ninaõhk koos nina ummiku ja ninakinnisusega on niiskuse puudumise tõttu tõhus liikumine bakterite ja viiruste ülekandumiseks ninas. Selleks on kõige parem nina puhastamine veega ja soolalahusega ehk soolapihustiga, et eemaldada kõik bakterid, mida nina kaudu hingates ründad.

Lisage oma dieeti vürtsiseid toite.
Vürtsikad toidud nagu sibul ja pipar aitavad hingamisteedes lima eemaldamist, muutes nende kasutamise kuumade lihatoitude, supipätside ja maitseainete lisamisega väga tõhusaks. Nii aitab sooja tee, vürtsidega marinaadis olev liha või pipra abil leivapuru leevendada ninakinnisuse sümptomeid.

Nuta natukene.
Kui sul on tugevalt kinnine nina, võib nutmine olla just see, mida sinu keha on vaja. Pisarate sekretsioon võib aidata vabaneda niiskusest ja limaskestade niisutamisest, aidates leevendada nina kinnisust.

Järeldus.
Nina kinnisus võib olla üks ebamugavamaid sümptomeid. Lihtsad nõuanded nagu nina niisutamine, alasurvet reguleerimine, tervislike toitude söömine, nina puhastamine, nutmine ja vürtside lisamine võivad aidata kinnist nina leevendada. Kuid kui sümptomid püsivad ja isegi hullemaks muutuvad, on soovitav otsida ravimiallerro, et ravi saamiseks tagada keha taastumine.