Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui sääremari valutab?

Mida teha kui sääremari valutab: 7 tõhusat koduravi meetodit

Sääremarjavalu on levinud seisund, mis võib mõjutada inimesi igas vanuses. Seda tüüpi valu võib mõjutada ühte või mõlemat jalga ning võib olla tõsine takistus igapäevaelus. Sääremarjavalu võib olla erineva olemusega, alates lihaskrampidest ja lihaspingetest kuni kroonilise vigastuseni. Kuidas siis sääremarjavaluga toime tulla? Loeme!

Soojendus- ja venitusharjutused

Sääremarjavalu võib sageli tekkida pärast pikka istumist või seismist. See võib olla põhjustatud lihaste ülepingest või pingetest. Soojendusharjutused ja korralik venitamine võivad aidata leevendada lihaspingeid ja parandada vereringet.

Kuidas seda teha? Alusta jalgrattasõidu simulatsiooniga (istudes toolil, tõsta jalad umbes 30 kraadi kõrgusele ja liiguta jalgu, justkui sõidaksid jalgrattaga) umbes 5 minutit. Seejärel seisa püsti, tõuse varvastele ja lasku aeglaselt tagasi, venitades samal ajal jalalihaseid. Korda seda protsessi umbes 10 korda.

Rakenda külmi survesid

Kui sääremarjavalu on põhjustatud spordivigastusest või mõnest muust traumast, võib külm kompress aidata valu leevendada. Külm aitab vähendada turset ja valu ning aitab kiirendada paranemisprotsessi.

Kuidas seda teha? Kaasaan: jääkuubikute kott ja rätiku. Pane jääkuubikud kotti ja mässi rätikusse. Kanna kompressi valulikule piirkonnale umbes 20 minutit. Korda seda protsessi iga paari tunni järel, et aidata vähendada valu.

Jalavarvaste krambivastane koorekude

Jalakahjustuste tõttu tekkinud sääremarjavalu võib põhjustada öiseid lihaskrampe. Jalavarvaste krambivastane koorekude võib aidata ennetada öökrampide teket.

Kuidas seda teha? Kanna koorekude masseerivate liigutustega lihaskuhjale enne magamaminekut.

Jooge rohkem vett

Kui organism ei saa piisavalt vett, võib see põhjustada lihaskrampe ja valu alajäsemetes. Jooge piisavalt vett, et aidata kehal hüdreeritud ja tervena püsida.

Lihtne jalgade tõstmine

Jalgade kõrgemasse asendisse tõstmine võib aidata parandada vereringet ja vähendada sääremarjavalu.

Kuidas seda teha? Istu toolil ja tõsta jalad ülespoole, nii et jalad oleksid südame tasemel. Hoia jalgu nii umbes 10-15 minutit.

Kanna kompressioonistruktuuri

Kompressioonsukad või -sokid võivad aidata parandada vereringet alajäsemetes, leevendada lihaspingeid ja parandada vigastuste paranemist. Need sobivad ideaalselt spordivigastuste korral.

Kuidas seda teha? Kandke kompressioonistruktuuri esimese valu ilmnemise või ennetamise eesmärgil.

Võtke valuvaigisteid

Kui valu on liiga raske, võivad valuvaigistid olla parim lahendus. Kuid enne nende võtmist tuleks konsulteerida oma arstiga.

Kokkuvõtteks

Sääremarjavalu on tavaline seisund, kuid see ei tähenda, et peaksite elu valu käes kannatama. Püüdke jääda aktiivseks, parandada oma keha niisutatus taset ja võtke valuvaigisteid ainult vajadusel. Kui valu püsib või halveneb, külastage kindlasti arsti, et saada professionaalset abi.