Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui silm valutab?

Mida teha kui silm valutab?

Silmavalu on üsna tavaline sümptom, mis võib esineda nii igapäevaelus kui ka tõsisemate haiguste puhul. Silmavalu võib olla terav või tuim, esineda korrapäraselt või püsivalt ning seda võib kaasneda ka teisi sümptomeid nagu nägemiskahjustus, punetus ja sügelus.

Käesolevas artiklis vaatame lähemalt, miks silmavalu esineb, millised on selle põhjused ning milliseid meetmeid saate võtta selle leevendamiseks.

Silma kaitsemine

Kui silmad on stressis, võib see põhjustada silmavalu. Seega on oluline püüda vältida asju, mis võiksid silmadele survet avaldada. Näiteks võiksite töötades regulaarselt teha pause, et liikuda või end tõsta. Samuti võiksite kasutada monitori kaitseekraani, et vähendada sinise valguse kahjulikku mõju.

Silmade kaitseks võite kanda ka päikeseprille, kui olete päikese käes pikka aega. See aitab vältida silmade ülekuumenemist ja päikesepõletust.

Silmahügieen

Silmade tervishoiu tagamiseks on oluline pesta silmi sooja veega. See aitab eemaldada liiva ja tolmu silmadest ning annab silmadele värskuse. Samuti on oluline vältida silmade puuteid määrdunud kätega, eriti kevadeti, kui õhus on palju tolmu.

Pingete vähendamine

Pingeline eluviis võib põhjustada stressi ja pinget, mis võib omakorda põhjustada silmavalu. Selliste probleemide leevendamiseks võiksite proovida erinevaid lõõgastustehnikaid, nagu näiteks jooga või meditatsioon. Samuti võiksite leida tegevusi, mis aitaksid teil lõdvestuda ja stressi maandada.

Toitumine

Õige toitumine on ka oluline panus silmade tervise parandamiseks. Näiteks võib silmadele kasulik olla lisada toidusse omega-3-rasvhappeid, A-, C- ja E-vitamiine ning luteiini ja zeaksantiini karotenoide. Sellised toidulisandid võivad aidata vähendada silmavalu ja parandada üldist nägemist.

Silmaravimid

Kui silmavalu püsib, võiksite kaaluda erinevaid silmaravimeid. Näiteks võivad silmatilgad aidata leevendada silmade turset ning vähendada põletikku ja ärritust. Samuti võib kasulik olla kasutada silmakaitsevahendeid, nagu näiteks silmaklappe, kui silma vigastus või operatsioon nõuab täiendavat kaitset.

Meditsiiniline ravi

Mõnikord võib silmavalu olla tõsise haiguse sümptom, näiteks glaukoom, uveiit või sarvkesta haigused. Kui silmavalu on pikka aega püsinud ja muud meetmed ei ole aidanud, võite arsti poole pöörduda ning tema soovitusel leida ravi, mis sobib teie erilistele vajadustele.

Järeldus

Kokkuvõttes on silmavalu sümptom, mis võib tekitada palju ebamugavusi ja häirida igapäevast elu. Kuid õnneks on olemas palju meetodeid, mida saate kasutada selle sümptomi leevendamiseks. Oluline on silmi õigesti hooldada, leida võimalusi stressi maandamiseks ning vajadusel kasutada silmaravimeid. Kui aga valu püsib või muutub tõsiseks probleemiks, ärge kartke külastada arsti.