Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui magu valutab?

Mida teha kui magu valutab?

Kõhuvalu on tavaline probleem, mis võib juhtuda igal ajal ja igaühega. Valu võib olla kerge või tõsine ja seda võib kaasneda muud sümptomid nagu iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, kõhukinnisus, gaasid ja palavik. Kõhuvalu võib olla põhjustatud mitmetest põhjustest, sealhulgas bakteritest, viirustest, toidumürgitusest, stressist, seedesüsteemi probleemidest, allergiatest, mürgistusest või seedetrakti häiretest. Selles artiklis vaatleme kõige tavalisemaid põhjuseid, miks kõht valutab ja mida saate teha, et neid lahendada.

Jooge piisavalt vett

Kõhuvalu võib olla tingitud dehüdratsioonist. Jooge päevas 8-10 klaasi vett, et hoida oma keha hüdreeritud. Vesi aitab parandada seedimist ja hoiab ära kõhukinnisust.

Sööge tervislikult

Tervislik toitumine on oluline seedetrakti tervisele. Sööge tervislikult ja ärge sööge liiga palju korraga. Sööge toitu, mis on rikas kiudainete, vitamiinide ja mineraalainete poolest, et vältida seedesüsteemi häireid.

Liigutage ennast

Liikumine aitab vältida seedesüsteemi probleeme ja parandab seedimist. Tegelege regulaarselt mõõduka treeninguga, näiteks kõndimisega, sörkimisega või jooga tegemisega. Vältige liiga rasket füüsilist koormust, mis võib põhjustada kõhuvalu.

Vähendage stressi

Stress võib põhjustada seedetrakti probleeme, sealhulgas kõhuvalu. Püüdke vähendada stressi oma elus, näiteks lõdvestusmeetodite, nagu jooga või mediteerimise abil.

Vältige teatud toite

Mõned toidud võivad põhjustada seedesüsteemi probleeme ja kõhuvalu. Vältige toite, mis võivad probleeme tekitada, nagu näiteks rasked, rasvased toidud, vürtsikad toidud, liigselt magusad toidud, alkohol ja kohv.

Tarvitage probiootikume

Probiootikumid aitavad säilitada head seedimist ja soolestiku tervist. Tarvitage probiootikume, mis sisaldavad häid baktereid, mis aitavad vältida seedeahistusi ja kõhuvalu.

Konsulteerige arstiga

Kui kõhuvalu püsib pikka aega või on väga tugev, pidage nõu oma arstiga, kes võib teha täiendavaid uurimisi ja määrata sobiva ravi.

Kokkuvõte

Kõhuvalu on tavaline probleem, mis võib põhjustada ebamugavust ja piirata teie igapäevast tegevust. Selle vältimiseks ja raviks on aga palju võimalusi. Jooge piisavalt vett, sööge tervislikult, liikuge regulaarselt, vähendage stressi, vältige teatud toite, tarvitage probiootikume ja konsulteerige arstiga, kui valu ei kao. Rakendades neid samme oma igapäevases rutiinis, võite ennetada kõhuvalud ja säilitada terve seedetrakti süsteemi.