Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui kurk valutab?

Mida teha kui kurk valutab

Kui sul tekib kurguvalu, võib see olla signaaliks, et sinu kehas on midagi valesti. Kurguvalu võib olla heitlik ja üldiselt ei ole see tõsine probleem. Kuid kui kurguvalu püsib või sellega kaasnevad muud sümptomid, ei tohiks seda ignoreerida. Siin on mõned toimingud, mida võid teha, et vähendada kurguvalu.

Joo palju vedelikke

Kui sul tekib kurguvalu, siis on soovituslik juua palju vett ning muid vedelikke. Vesi aitab niisutada sinu kurku ning leevendada kurguvalu. Kui suudad, joo sooja teed sidruni ja mee lisandiga, et leevendada kurku veelgi.

Kurgu niisutamine

Niiskus aitab sul kurguvalu leevendada, mistõttu on soovituslik kasutada niisutajat. Kui sul ei ole niisutajat, proovi niisutada oma kurku kuuma veeauruga. Võid ka kasutada niisutavaid kurgutablette, mis on saadaval apteekides.

Sööge mett

Mesi on teada-tuntud looduslik abinõu, mis aitab leevendada kurguvalu. Sa võid võtta lusikatäie mett ning hoida seda suus, kuni mesi sulab või võid segada sooja teega.

Ära suitseta

Suitsetamine võib kurguvalu halvendada ning takistada taastumist. Kui sul on kurguvalu, proovi mitte suitsetada.

Kasuta ürte

Paljud ürdid nagu salvei ja tüümian, aitavad vähendada kurguvalu. Sa võid kasutada ürte toidus või jookides, et leevendada kurguvalu.

Kaela soojendamine

Kaela soojendamine võib aidata kurguvalu leevendada. Kasuta sooja salli või tekki, et hoida kaela soojas.

Ravimid

Kui kurguvalu ei kao, võid kasutada valuvaigisteid nagu ibuprofeen või paratsetamool. Ära kasuta antibiootikume, kui kurguvalu on vaid kerge. Antibiootikumid peaksid olema viimaseks võimaluseks ning neid peaks välja kirjutama arst.

Kokkuvõtteks, kui sul tekib kurguvalu, tuleks teha kindlaks selle põhjus ning rakendada sobivaid meetodeid selle leevendamiseks. Peamine on oma keha kuulamine ning kiiresti tegutsemine, et ennetada haiguse süvenemist. Loodame, et need näpunäited aitavad sul leevendada kurguvalu ning paraneda kiiremini.