Nullkulu

Nullkulu

miks pea valutab?

“Miks pea valutab?”

Pead iseloomustab tugev valu, mis võib sageli olla märk suuremast terviseprobleemist. Paljud inimesed kannatavad regulaarselt peavalude käes ilma, et nad suudaksid nende põhjust kindlaks teha. Peavalud võivad olla põhjustatud mitmetest erinevatest põhjustest, sealhulgas füüsilisest traumaatilisest vigastusest, pikaajalisest stressist, unepuudusest ja isegi valest toitumisest.

Selles artiklis vaadeldakse peavalude kõige levinumaid põhjuseid, nende sümptomeid ja mida saate kodus nende leevendamiseks teha.

Peavalu tüübid

Peavalu võib olla põhjustatud mitmest erinevast tegurist. Kõige tavalisemad peavalu tüübid on migreen, pingetüüpi peavalu ja kobarpeavalu.

Migreen: Migreen on peavalude liik, mis on seotud rasketest tundeliikidest, nagu pulseeriv valu, torkiv tunne, tugev tundlikkus valguse ja helide suhtes, iiveldus ja oksendamine. Migreenihoogude kestus või sagedus võib varieeruda inimeseti.

Pingetüüpi peavalu: Pingetüüpi peavalu on kõige tavalisem peavalu tüüp ja seda iseloomustab kerge kuni mõõdukas valu, nagu oleks peas kitsenöör. Sellist valu võivad põhjustada stress, unepuudus või silmadele liiga palju koormust.

Kobarpeavalu: Kobarpeavalu on erakordselt valus ja võib kiirguda silmade piirkonnas ning kestab kuni aastani. Hoolimata selle väga vähestest esinemistest, on seda tüüpi valu äärmiselt valus.

Peavalu sümptomid

Peavalu sümptomid võivad varieeruda allikast ja tüübist, kuid mõned sekundaarsed sümptomid ilmnevad sageli. Sümptomite hulka kuuluvad tugev valu kõhus, iiveldus või oksendamine, kõrge palavik, nõrkus või pearinglus. Siiski on võtmeks mõista, et sümptomid ja nende raskusaste võivad varieeruda vastavalt patsiendi kehaehitusele ja üldisele tervislikule seisundile.

Peavalu põhjused

Peavalu võib olla põhjustatud mitmest erinevast tegurist. Siin on mõned kõige levinumad põhjused:

Stress: Pikaajaline stress võib põhjustada pingetüüpi peavalusid.

Unepuudus: Piisav uni on vajalik selleks, et keha oleks võimeline tervislikult funktsioneerima. Unepuudus võib põhjustada keha kurnatust ja peavalusid.

Vale toitumine: Toidusaladused võivad põhjustada peavalusid, eriti kui inimesed on ülekaalulised või tarbivad värskeid toite liiga vähe.

Füüsiline trauma: Peavigastused ja traumaatilised vigastused võivad põhjustada peavalusid, eriti kui kahjustused on tõsised.

Vaimne tervis: Ärevus, depressioon ja muud vaimuhaigused võivad põhjustada püsivaid peavalusid.

Peavalu diagnoosimine ja ravi

Peavalude diagnoosimine võib olla keeruline, sest selle põhjused võivad olla hägused ja erinevad. Kui inimesel esineb sagedasi peavalusid, võib olla vajalik arsti nõustamine.

Peavalude ravi võib varieeruda vastavalt tegurile, mis neid põhjustab. Siiski on mõned levinud ravimeetodid.

Ravimid: Enamik peavalu ravimeid sisaldavad atsetaminofeeni ja ibuprofeeni, mida tuleb täpselt järgida.

Muudatused elustiilis: Püüdke puhata palju, lahendage oma stress, sööge tasakaalustatud toitumist, vältige ülekaalulisust ja nii edasi.

Kokkuvõtteks võib öelda, et peavalud on tavalised ja enamasti kahjutud. Siiski, kui nad on regulaarsed ja / või nendega kaasnevad ebaharilikud sümptomid, siis võib osutuda tavaline, et pöörduda arsti poole. Alati on oluline järgida tervislike, aktiivsete eluviiside põhimõtteid, mis aitavad vältida paljusid potentsiaalseid terviseprobleeme, sealhulgas peavalusid.