Nullkulu

Nullkulu

miks raseduse ajal määrib?

Miks raseduse ajal määrib? Kõik, mida peaksid teadma

Raseduse ajal võib palju imelikke asju juhtuda, mis võivad esialgu veidi hirmutavad tunduda. Üks neist on määrimine – see võib olla veidi verine või pruun, aga ka limane või vedel. Muidugi võib määrimine põhjustada palju küsimusi ja hirme, eriti kui tegemist on esimese rasedusega, aga need on tavaliselt siiski normaalsed asjad. Selles artiklis räägime lähemalt sellest, millised võivad olla määrimise põhjused raseduse ajal ning millal peaksid arstiga nõu pidama.

Miks määrib raseduse ajal?

Raseduse ajal määrib tavaliselt kolme põhjusel – implanteerimine, emakakaela kahjustus ja infektsioonid.

Implanteerimine

Kui viljastatud munarakk kinnitub emakasse, võib see põhjustada naistel määrimist. See on tingitud asjaolust, et munaraku kinnitumine emaka seina külge võib põhjustada väikest verejooksu. Implanteerimine toimub umbes 6.-päeval pärast ovulatsiooni ja see võib kesta mitu päeva.

Emakakaela kahjustus

Emakakaela limaskest on raseduse ajal tavaliselt veidi õhem ja tundlikum kui tavaliselt. See tähendab, et emakakaela liigutamine või seksuaalvahekord võib kahjustada emakakaela ning põhjustada määrimist.

Infektsioonid

Mõned suguhaigused nagu klamüüdia ja gonorröa võivad põhjustada määrimist raseduse ajal. Kui olete märganud määrimist, mõned valu või sügelust, võib see olla põhjustatud infektsioonist.

Millal tuleks arstiga nõu pidada?

Kui märkate raseduse ajal määrimist, siis ärge muretsege, see võib olla normaalne. Kuid kui teil on mõni neist sümptomitest, siis peaksite kiiresti arstiga nõu pidama:

– Määrimine koos valu või ebamugavustundega
– Tema konsistents või värvuse muutus
– Määrimine koos palavikuga
– Määrimine, mis on kestnud juba nädala või rohkem.
– Verejooks, mis on tugevam kui menstruatsioon
– Ebaõnnestunud raseduse tunnused, nagu kõhuvalu, krambid, iiveldus ja oksendamine.

Milliseid teste võib arst määrata?

Kui arst kahtlustab, et määrimine on tingitud infektsioonist, võib ta määrata mitmeid teste, nagu näiteks tupeproov, vereanalüüs või uriiniproov. Kui arst kahtlustab emakakaela kahjustust või platsenta probleeme, võib ta määrata ultraheli.

Kuidas määrimist vältida?

Määrimist raseduse ajal on raske vältida, kuid saate võtta mõned meetmed, et hoida oma rasedust tervena ja minimeerida määrimise riski. Siin on mõned võimalused:

– Jälgige enda tervist – minge regulaarselt arstlikule kontrollile, jälgige oma dieeti ja liikumist
– Vältige vulgaarsete suguhaiguste teket – kasutage kondoomi, hoolitsege oma suguelundite eest.
– Vältige stressi – Lõdvestuge, hingake sügavalt, proovige lõõgastavaid harjutusi
– Vältige tugevat suhet ajal raseduse ajal – seksuaalvahekorda tuleks vältida kolmandast trimestrist. Enne kui sooritate midagi, pöörduge arsti poole.

Kas määrimine mõjutab rasedust?

Kui määrimine on kerge ja ei kesta kaua, siis tavaliselt ei mõjuta see rasedust negatiivselt. Kuid kui määrimise ajal on tugev verejooks, siis võib see tähendada, et midagi on valesti. Nii et sageli kui võimalik, külastage arsti regulaarselt, jälgige oma tervist ja last. Kaaluge selle käigus raseduse eduka lõpuni jõudmist.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et raseduse ajal esinev määrimine võib olla muret tekitav, kuid see on normaalne ja sellel võib olla mitu põhjust. Kui teil on määrimisega muresid, pöörduge alati arsti poole. Kuid veelgi olulisem on hoida oma rasedust tervislikuna, jälgida oma keha ja mitte lasta end närvi ajada.