Nullkulu

Nullkulu

mis aitab raseduse ajal iivelduse vastu?

Mis aitab raseduse ajal iivelduse vastu?

Rasedus on imetlusväärne aeg elus, kuid iiveldus võib selle aja muuta nii mõruks. Kuidas saada üle sellest keerulisest perioodist ning nautida raseduse kogemust täiel rinnal? Selles artiklis uurime, mis aitab iivelduse vastu raseduse ajal.

Iivelduse põhjused raseduse ajal

Iiveldus on tavaline sümptom raseduse esimesel trimestril, eriti 6.-rasedusnädalal. Iiveldus võib olla tugev ja häiriv, samas võib see olla ka kerge ja mööduv. Raseduse ajal iivelduse põhjuseks peetakse rasedushormoone, eriti kooriongonadotropiini (hCG) ja progesterooni. Need hormoonid võivad põhjustada emeetilist reaktsiooni ning iiveldust.

Mida teha, et vältida iiveldust?

Kõigepealt on oluline meeles pidada, et rasedus on üks keeruline aeg ja igal naisel on oma iivelduse vastu võitlemise viisid. Siiski on mõned nõuanded, mis võivad aidata iivelduse vastu võidelda:

Väldi tühja kõhuga olemist

Tunne söögi isu ning söö regulaarselt väiksemaid koguseid. Esmakordselt võid kaaluda söömist enne tõusmist.

Vali toidud, mis ei tekita iiveldust

Oksendamine võib suureneda, kui sööd rasvast toitu ja kemikaale nagu kofeiini ja nikotiini. Vali toit, mis sisaldab piisavalt valku, kompleksseid süsivesikuid, B-vitamiine ja foolhapet; puhkus tugeva aromaatse toidu söömisega.

Joo piisavalt vett

Soovitatav on tarbida 8-10 klaasi vett päevas. Eriti raseduse ajal kui seedetrakt võib olla kinni ning sagedase oksendamise korral on oluline keha hüdratsioon.

Ära lase end stressida

Stress võib raseduse ajal põhjustada iivelduse sümptomeid tugevamaks muutumist. Õpi lõõgastuma ning leidma ajakava, mis aitab vältida liigset stressi raseduse ajal.

Mida teha, kui iiveldus on tugevam?

Kui kaks kuud on möödunud ja iiveldus endiselt häirib, proovige neid lihtsaid nõuandeid:

Söö ingverit

Ingver on looduslik ravim, mis aitab iivelduse vastu võidelda. See parandab seedeelundkonna tervist ning võib seedimist kiirendada.

Proovige vähendada vastikat lõhna

Väga tugevate lõhnade vältimine võib aidata vastikut tunnet vähendada. Aja jooksul võite märkida, millised lõhnad ja maitset need sümptomid tekitavad, ning neid vältida.

Proovi kasutada ingveriõli

Ingveriõli võib olla kasulik tugevate iiveldussümptomite leevendamiseks.

Kasutage iiveldusevastaseid ravimeid

Kui iivelduse sümptomid on väga tugevad, võib olla soovitatav kaaluda iiveldusevastaste ravimite kasutamist. Konsulteerige kindlasti oma arstiga enne ravimite kasutamist.

Järeldus

Iiveldus on üks raseduse ajal raskeid sümptomeid, kuid see on tavaline ja mööduv. Ärge laske sellel oma raseduse kogemust rikkuda. Proovige järgida oma keha signaale, eelistage tervislikke toiduvalikuid, jälgige oma vedeliku tarbimist ning leidke oma iivelduse vastu vajalikud võtted. Kui kaalute kasutada iiveldusevastaseid ravimeid, konsulteerige kindlasti arstiga enne nende kasutamist. Olge hoolikas ja pidage meeles, et raseduse ajal tuleb hoolitseda enda eest, et nii sina kui ka beebi oleks terve ja õnnelik.