Nullkulu

Nullkulu

mida külvata veebruaris?

Mida külvata veebruaris

Kevad on uute võimaluste aeg aiapidajatele. Kui oled varem kasvatanud taimi või alustamas täiesti nullist, siis veebruar on õige kuu, et külvata uusi seemneid. Selles artiklis annan sulle ülevaate sellest, milliseid köögivilju, ürte ja lilleseemneid on veebruaris võimalik külvata ning milliseid meetodeid kasutada, et tagada nende edukas kasvamine.

Köögiviljade külvamine

Köögiviljad on igas köögis hädavajalikud. Veebruaris on parim aeg, et külvata mõned seemned, mis saavad kevadel suureks ja mille saak võib varakult valmida. Allpool on mõned populaarsemad köögiviljad, mida saab veebruaris külvata.

Tomatid
Tomati seemnetega võib alustada juba veebruaris. Kui soovid andide varajast saaki, siis vali varaküpsete tomatite seemned. Külvamiseks sobib kõige paremini toitainete-rikas muld. Samuti peaks võimalusel istikud panema päikese kätte, et saada võimalikult palju päikesevalgust.

Paprika
Paprikaid võib külvata ka veebruaris. Vali seemneid, mis sobivad sukaslehtede etapis istutamiseks kahel taimel ühe auku. Külvamiseks kasuta samasugust mulda nagu tomatite puhul. Kui soovid oma saagi suurendada, siis soovitan kasutada istikute laiendust.

Baklažaanid
Baklažaanid on suurepärased köögiviljad, mida saab veebruaris külvata. Külvamiseks kasutage samuti tumedat huumusesegu ja pane seemned sooja, päikesepaistelisse asukohta. Baklažaani puhul peaks istikuid palju kastma.

Ürtide külvamine

Ürtide kasvatamine võib olla sama lihtne kui mõne seemne külvamine pottidesse. Altpoolt leiad mõned veebruaris külvamiseks sobivad ürdiseemned.

Basiilik
Basiilik on hämmastav ürt, mis sobib kasutamiseks paljudes roogades. See ürdi on tuultolmleja, nii et kui võimalik, siis hoidke pott aias, rõdul või terrasil. Külvamiseks kasuta mulda, mis ei ole liiga niiske. Germinatsiooni kiirendamiseks võid kasutada ka soojakäitluse meetodeid.

Petersell
Petersell on väärtuslik toidulisand, mis võib tervist tugevdada. Veebruaris võid külvata peterselli ja nautida seda suurema osa aastast. Külvamiseks kasuta huumust ning istutamine peaks toimuma optimistliku kohaga, mis võtab päikesevalgust ja on hästi köetud.

Rosmariin
Rosmariin on õrn ja aroomikas ürt, mis muudab igapäevaseid toite kergemaks. Selle taime külvamine on imelihtne, aga tuleb tagada, et muld ei oleks liiga niiske.

Lillede külvamine

Lillede kasvatamine on võimalus oma aiast loomuliku ilu loomiseks. Kui oled huvitatud oma aia ilust, siis siin on mõned veebruaris külvamiseks sobivad lilleseemned.

Nartsissid
Nartsissid on väga ilusad kollastest õitest ja lisavad igale aiale värvi. Nad on ka väga lihtne kasvatada. Külvamiseks kasutage mõõdukat mulda ning istutamiseks kasutage seemneid, mis on juba vähemalt aasta aega vanad.

Lambalääts
Lambaläätsed on kõrge rikkusega, õrnad snapdragoni tüüpi lilled. Need on head kärpimiseks ja lisavad igale aiale värvi. Külvamiseks kasutage huumust.

Gardenia
Gardenia on populaarne lillekimpude ja -korvide kaunistamiseks. Kui soovite, et see ilu oleks teie aias, siis saate seda veebruaris külvata. Nendele taimedele meeldib niiskus, nii et ärge laske pinnasel kuivada.

Kokkuvõte

Kõik need taimed, ürdid ja lilled on sobivad veebruaris istutamiseks. Külvamiseks võib kasutada erinevaid meetodeid, kuid tagamaks edukat kasvu, on oluline valida sobivad seemned ja muld. Kui lisate oma aeda õiged taimed, siis on teil peagi juba varakult imeline saak!