Nullkulu

Nullkulu

kus on soe veebruaris?

Kus on soe veebruaris
Veebruar on tihti seotud külma ja lume ning üldiselt külmade ilmadega, kuid kas tõesti kuskil on soe veebruaris? Sellele küsimusele vastamiseks vaatame lähemalt mõningaid kohti, kus talvel võib temperatuur jääda veidi leebemaks ja pakane ei kimbuta päevast päeva.

Lõuna-Euroopa
Üks koht, kus veebruaris võib eeldada soojemat ilma, on Lõuna-Euroopa piirkond. Kuna Lõuna-Euroopa asub päris ekvaatorile lähedal, on päevad talvel mõnevõrra pikemad kui põhjapoolsemates riikides, nagu näiteks Eesti. Tänu lühematele päevadele ei jõua ka päike nii tugevalt soojendada. Kuid seal võib siiski olla veidi leebem kliima, kui võrrelda seda põhjapoolsemate piirkondadega.

Kanarife saared
Kui me otsime kohta, kus veebruaris võib päriselt olla soe temperatuur, siis võiksime proovida Kanari saarte juures. Need Hispaania saared paiknevad Atlandi ookeanis ja nende kliima on teadaolevalt väga sarnane Põhja-Aafrika rannikuga. See tähendab, et isegi talvel on seal soojad päevad ja võib oodata temperatuure, mis jäävad 20 kraadi kanti.

Austraalia
Kui otsite tõelist suve keset talve, siis võib Austraalia olla see koht, kuhu tasub minna ja kus temperatuur on kindlasti meeldiv. Australias on kuu aega „suvepuhkus”, mis algab talve alguses. Seetõttu on austraalia talvekuud (juuni – august) tegelikult mummulised talved nagu Euroopas, kuid veebruar on Austraalias suvehooaja keskpunkt ning seal võib päriselt nautida kevadist ning sooja päikest.

Eestis
Tagasi Eesti juurde. Mis võiks olla parim soojem koht Eestis talvel? Kui ei otsi ainult väljaspoolsust, võib leida sooja siseruumides. Näiteks Eestimaa spaad on tuntud oma soojade basseinide, saunade ja muude lõõgastusvõimaluste poolest. Ideaalne koht sooja talvepäeva veetmiseks.

Kokkuvõte
Kuna veebruar on tavaliselt talveaeg, otsivad paljud soojemaid kohti kevadiste päikesekiirte nautimiseks. Kui soovite reisida, siis Kanarife saared ja Austraalia on kindlasti soojemaid kohti, kus päriselt on võimalik nautida kevadet või isegi suve, kui külma vältida. Eestis võib leida soojust ka siseruumides, näiteks spaades. Ükskõik, kus sa ka oled, võta endale aega keha soojendamiseks, lõdvestumiseks ja naudi talvist ajastust täiel rinnal!