Nullkulu

Nullkulu

kuidas muru külvata?

Kuidas muru külvata: Kõik, mida pead teadma

Lopsakas, roheline muru on iga õue omaniku unistus. Muru lisab hoovile ilmekust ja muudab selle hubasemaks. Kuid kuidas saavutada ideaalse muruplatsi välimus? Esimene samm selle saavutamiseks on muru külvamine. Selle artikli eesmärk on aidata teil murukülvamise protsessis hakkama saada. Käsitleme kõiki olulisi aspekte, alustades ettevalmistusetappidest ja lõpetades hooldusega. Alustame!

Muru külvamise ettevalmistamine

Enne muru külvamist tuleb alustada ettevalmistustegevustega, et tagada parimad tingimused seemnetele idanemiseks ja kasvamiseks. Kõigepealt tuleb muruplats korralikult ette valmistada.

Eemalda umbrohud ja sodi

Esimene samm on eemaldada nii palju umbrohtu kui võimalik, nii et muruseemned saaksid täielikult kasvada. Samuti võib mulda segada rohtu ja sõnnikut. Sel juhul eemalda esimesed 5 cm orgaanilisest materjalist.

Paranda mulda

Kontrolli ka mulda, et veenduda selle viljakuses ja pH-tasemes. Muru parimaks kasvamiseks peaks pH-tase olema 6-7 vahel. Kui pH-tase on madalam või kõrgem, paranda seda lubjakiviga. Taimedele toitainete pakkumiseks võib kasutada komposti ja sõnnikut.

Täida augud ja tasanda pinnas

Pind tuleb tasandada ja augud täita, et tekiks ühtlane muruplats. Maapinda saab tasandada kühvli või reha abil. Lisaks võib kasutada tihendavat rulli või traktorit.

Millal muru külvata?

Muru külvamine sõltub kohalikust kliimast ja kasvupiirkonnast. Kõige parem aeg muru külvamiseks on varakevad või sügis. Keerulistes oludes, nagu põud või külm, võib seemnete kasv olla raskem.

Mida tasub välja valida?

Seemnete valik peaks toimuma vastavalt teie eelistustele ja tingimustele. On oluline valida murutüüp, mis sobib selle piirkonna kliima ja tingimustega. Muruseeme on saadaval erinevates segudes, mis hõlmavad erinevaid muruliike, nagu tavaline, varju- või spordiväljaku muru. Vastavalt hinnale on võimalik osta seemneid, mis on valmistatud professionaalselt, mis mõjutab nende idanemist ja kvaliteeti.

Kuidas külvata?

Selles osas käsitleme muruseemnete külvamist ja hooldust, mis tagab nende hea kasvu ja tervise.

Külvamine

Muru seemneid võib külvata käsitsi või kasutada spetsiaalset seemnekülvikut. Kui külvate käsin, kiirendage seemnete jaotamist hea tulemuse saavutamiseks. Hoidke käed maapinna lähedal ja raputage seemneid ühtlaselt. Spetsiaalset seemnekülvikut kasutades jaotatakse seemned võrdselt jaoturi abil üle kogu muruplatsi. Üks soovituslik meetod seemnete külvamisel on külvata need piki harali liini -alguses ja lõpus, seejärel ristikiirusega.

Mulla kattmine

Puista seemned peale mullaga ja tee kerget kastmist. Kuna seemned vajavad idanemiseks soojust ja niiskust, tuleb neid kergelt katneda veel umbes 1 cm kihiga mullaga. Samuti hoidke muld kogu idanemisperioodi jooksul niiskustasemel.

Hooldus

Muru seemned võtavad idanemiseks aega. Esimene idanemine peaks toimuma umbes 7–21 päeva jooksul. Terve muruplatsi kasvatamiseks kulub rohkem aega. Muru idanemine võtab umbes 3 kuni 5 nädalat. Kuidas hoolitseda seemnete eest korralikult?

– Kasta muruplatsi päevasel ajal kergelt või kui kuiv ilm.
– Kuu aega pärast külvi siduge seemned, et need juuri arendaksid. Seda saab teha niidukonna liikmetega.
– Langetage noaga muru sujuvalt kui need hakkavad liiga pikkaks saama, sest nad vajavad rohkem toitu kui lühikesed.
– Pärast rohimist kohe kindlasti õrnat lagunemise tellimist, nii et muld jääks õhuliseks.

Järeldus

Muru külvamine võib esmapilgul tunduda keeruline ja tüütu, kuid kõik korraliku ettevalmistuse ja hoolduse korral on eesmärgini jõudmine palju lihtsam. Järgides selle artikli näpunäiteid, on teil juurdepääs kõige tähtsamatele teadmistele, mida muru külvamisel vaja on. Oluline on meeles pidada, et iga hoov vajab isikupärast lähenemist ja õiget hoolt, et muru oleks kaunis ja lopsakas. Lõpuks saavad tulemused ainult teie jõupingutuste ja kannatuse tulemusena, kuid lõpptulemus on vaeva väärt.