Nullkulu

Nullkulu

mida külvata märtsis?

“Mida külvata märtsis?”

Maapeal ja aiandusmaailmas on märts üks tähtsamaid kuid ka enamasti keerulisemaid kuid, see on kuu, mis on tulvil üleminekuid talvest kevadesse, sest just sel perioodil on ilm valdavalt ebastabiilne. Märts on oluline kuu ka selle poolest, et see määrab ära suure osa teie aedade saaki. Selles juhendis aitame teil mõista, mida saab selle kuuga peenras teha ja millised taimed on parimad külvamiseks.

Alustama peame seemnetest

Märts on väga oluline ajastus, sest enamik seemneid tuleks mulda külvata sel ajal, et neil oleks piisavalt aega arenguks enne suve saabumist. Siiski on oluline teada, et erinevad taimed nõuavad erinevaid seemnete külvamise ajastusi. Seetõttu on hea mõte uurida iga taime konkreetse seemne külvamise aega.

Märts on õige aeg sibulate ja küüslaugu istutamiseks

Kui soovid kevadeks oma pargipinki suurendada, on märts ideaalne aeg alustamiseks. Sibulate ja küüslaugu istutamine aitab nende taimede juurestikul kindlustada piisava kasvu tugevuse. Mõned populaarsed sibulate sortid on näiteks krookused, tulbid, nartsissid ja hüatsindid. Küüslaugu istutamine on siiski midagi, mida tuleks igaüks hoolikalt kaaluda. Kui sa istutad küüslauku märtsis, saad kvaliteetseid kultuure sügiseks.

Värsked köögiviljad on tulekul

Märts on ka suurepärane aeg erinevate köögiviljade nagu tomati, paprika, kurgi, herneste, oad, mais, porgandite ja paljude teiste külvamiseks. Peamine mure siin on aga see, et nende taimede juured ja taimed peavad külma eest kaitsmiseks olema päikesekaitstud, seega on hea mõte kasutada neile ajutist külma katmist.

Varakevad on lopsakate lillede aeg

Kui oled sama lille paljunemisega korduvalt pettunud, siis nüüd on õige aeg oma külvamisotsuseid läbi mõelda. Seda seetõttu, et varakevad on kõige parem aeg istutada külluslike lillede, nagu lilla, sametõied, tulpide ja teiste sarnaste taimedega. Kui olete omaks võtnud lucky-spinni meetodi, siis hea uudis on see, et see meetod on ka lillede kasvatamiseks märtsis enam kui ideaalne.

Vajalikud võtted ja hoiatused seemnete istutamisel märtsis

On palju punkte peetakse silmas ja kui see ei õnnestu, võib see tähendada, et kasvud viibivad liiga vara, ei saa vajalikku kasvu või kasvavad halva kvaliteediga taimed. Aga ärge muretsege, siin on mõned näpunäited, kuidas teha maikuu eelõhtul oma konkurentide üle.

– Kasutage soojendavat materjali

Kui kavatsete kasvatada mis tahes tüüpi köögivilju, näiteks pipart, liigitatakse seemikute seemned helbe- ja kergsuse kategooriasse ning need annavad taimedele vajaliku toitumise ning võimaldavad neil kiiremini kasvada. Kindlustage, et teie taimed saaksid samuti hea toitumise.

– Hoidke taimi soojas.

Käesoleval kuul ei ole ilm veel piisavalt stabiilne, et kaitsta väikesi taimi. Seetõttu peaksite minema kindel teel ja kasutama aedniku käepidet, et tagada oma taimede turvalisus. Kui aga soovite oma taimede jaoks pidada silmas temperatuuri, siis on soovitatav kasutada termoregulaatorit.

Kokkuvõttes

Märts on väga oluline kuud aednikele ja neile, kes armastavad aias käia ja taimi kasvatada. Sellel kuul toimub üks palju suuremaid muudatusi, mis mõjutavad taimeede kasvu ning ennekõike mõjutavad see erinevate taimede tervist. Seetõttu on oluline uurida neid kulinaarseid võtteid ja meetodeid, mis aitavad teil kaitsta oma peenraid kahjurite, halva ilma ja muude takistuste eest, mis võivad teie taimedes tekkinud probleeme suurendada ning võivad halvendada nende kasvu. Nii et käivitage oma seemned õigel ajal, hoidke taimi soojas ja oodake, kuni teie aed annab suurepärase saagi.