Nullkulu

Nullkulu

mida ei tohi teha raseduse ajal?

Mida ei tohi teha raseduse ajal

Raseduse ajal on naise keha keerulises seisundis, sest kasvav laps nõuab ema kehalt rohkem kui kunagi varem. Kuigi vastselt rasedaks jäänud naised võivad olla ettevaatlikud ja teha õigeid otsuseid lapse tervise huvides, võivad mõned asjad ikkagi kahe silma vahele jääda. Seetõttu on tähtis teada, mida ei tohi teha raseduse ajal.

Järgnevalt tutvustame mõningaid käitumistõdesid, mida tuleks raseduse ajal vältida.

Suitsetamine ja alkoholi tarbimine

Suitsetamine ja alkoholi tarbimine on ohtlikud harjumused, mis võivad kahjustada nii ema kui ka loote tervist. Suitsetamine võib põhjustada hingamisteede ja südame-veresoonkonna haigusi. Suitsetamine raseduse ajal suurendab tõsiseid tüsistusi, mis võivad kahjustada loote tervist. Sama kehtib ka alkoholi tarbimise kohta raseduse ajal.

Naised peaksid teadma, et igasugused kemikaalid, mis sisalduvad alkoholis, puuviljades, töötlemata lihas ja mereandides, võivad põhjustada puuetega lapsi, kellel on arenguhäired ja muid tüsistusi. Seetõttu tuleks alkoholist hoiduda raseduse ajal või tarbida seda ainult väga väikestes kogustes.

Ravimite tarbimine

Ravimite tarbimine raseduse ajal on tavalisest ohtlikum, sest ema vereringe võib aeglustuda ja see võib mõjutada ka beebit. On tähtis teada, milliseid ravimeid võib raseduse ajal tarbida ja millised võivad kahjustada loote tervist. Rasedatele naistele ei tohiks tarvitada aspiriini, põletikuvastaseid ravimeid, opioidanalgeetikume ja teisi ravimeid, kui arst ei ole seda välja kirjutanud.

Kui naine võtab ravimeid, peaks ta alati kõigepealt arstiga nõu pidama. Samuti peaks ta jälgima, et ta ei kasutaks retseptiravimeid ilma arsti loata.

Raskuste tõstmine ja intensiivne treening

Raseduse ajal peaks naine vältima raskeid esemeid tõstmist ja intensiivseid treeninguid. See võib viia tüsistusteni nagu puudulik platsenta, enneaegne sünnitus ja ema veritsus. Raseduse ajal peaks naine vältima ka käesoleval ajal spordiüritusi, mis võib naisele ja tema lapsele ohtlikuks osutuda.

Eelistatavalt peaks rase naine tegema kerget füüsilist tegevust, näiteks kõndimist või ujumist, mis aitab tugevdada nii tema kui ka lapse tervist. Vähem aktiivne eluviis võib raseduse ajal olla ka vajalik.

Teatud toiduainete tarbimine

Raseduse ajal peaks naine vältima toiduaineid, mis võivad sisaldada bakteritoidulisandeid või muid toidumürgitusi. Järgnevad toiduained peaksid jääma rinnaläheduses raseda naise dieedist: toored munad, toores liha, sushi, mereannid, riknenud või tõrjuvad piimatooted.

Vähemalt ühe toidukorra päevas peaksud sa sööma kalade ja liha tooteid, mis sisaldavad rasedatele vajalikke valke jaoksiidi.

Stressi kogumine

Stress raseduse ajal võib kahjustada nii ema kui ka loote tervist. See võib kaasa tuua madala sünnikaaliga lapsi ja muid tervisega seotud tüsistusi.

Naistel, kes kogevad raseduse ajal stressi, tasub katsuda leida viise, kuidas stressi maandada. See võib olla hingamisharjutused, jooga, jalutuskäigud või muud tüüpi lõdvestusmeetodid.

Kokkuvõte

Raseduse ajal tuleb vältida teatud käitumisi ja toitu, mis võivad kahjustada ema ja beebi tervist. Suitsetamisest ja alkoholi tarbimisest tuleks hoiduda, ravimeid tuleks tarvitada ainult arsti soovitusel, raskeid esemeid ei tohiks tõsta ega intensiivseid treeninguid teha, toidus tuleks vältida toiduaineid, mis võivad sisaldada baktereid ja toksiine, ja stressi tuleks vältida ning maandada. Need sammud aitavad rasedatel naistel hoida end ja oma last tervena.