Nullkulu

Nullkulu

kus on novembris soe?

Kus on novembris soe?

Nagu me kõik teame, on Eestis novembrikuu ilm enamasti külm ja ebameeldiv. Enamik meist ootab kannatamatult talve tulekut, koos selle ilusate valgete talvevaadetega. Kuid mõned meist otsivad endiselt võimalusi soojemateks puhkuseks ja peavad pead murdma, kust leida sel ajal soe koht. Selles artiklis uurime, kus on võimalik leida soojemat kliimat novembris.

Kanaari saared

Kanaari saared on tuntud oma aastaringse soojuse poolest. Novembris on seal temperatuur keskmiselt 23 kraadi, mistõttu on see valik soojamaareisiks. Tänu asjaolule, et need Hispaaniale kuuluvad saared asuvad Atlandi ookeani idaosas, hoiavad ookeanihoovused siin temperatuuri konstantsena ja vähendavad seeläbi erinevusi aastaajaliste temperatuuride vahel. Kanaari saared koosnevad seitsmest peasaarest ja kuuest kõrvalsaarest ning neid külastavad igal aastal miljonid turistid erinevatest riikidest kogu maailmas.

Tai

Vahemere kliimat eelistavad inimesed võivad valida Tai kui oma novembrikuu sihtkoha. Temperatuur on siin tavapäraselt kõrgem kui Euroopas ja Aasias. Novembris ulatub temperatuur Tais 30 kraadini. Peale soojuse pakub Tai oma külastajatele ka erinevaid piirkondi unustamatuteks seiklusteks ja vaatamisväärsusteks nagu Phuketi saar, Bangkok, Pattaya, Chiang Mai, Chiang Rai ja Hua Hin jne. Tai on tuntud ka mõnusate rannapuhkuste poolest, mida saab nautida novembrist kuni märtsini.

Tenerife

Tenerife on Kanaari saarte kõige suurem saar, kus on palju uurimist ja avastamist. See erineb teistest saartest oma suuremate mägede poolest, mis pakuvad põnevaid matkaradasid, kus saab avastada mitmeid linde ja muid loomi. Samuti on Tenerife tuntud oma pikkade liivarandade, kuurortide ja ööelu poolest. See on ideaalne koht soe novembrikuu puhkuseks, kus temperatuur ulatub 22-24 kraadini. Tenerife sobib samuti ideaalselt aktiivseks puhkuseks lastega peredele ja paaridele, et nautida kauneid randu ja rikkalikku gastronoomia.

Dubai

Teine soe reisisihtkoht novembris on Dubai. Dubais on novembris temperatuur 31 kraadi. See linn on suur ja mitmekesine, pakkudes külalistele palju valida, näiteks külastada kõrbesafariid, ujuda delfiinidega, kogeda islamikultuuri, odavat shoppingut jne. Lisaks on Dubais imeline teemapark, mille nimi on Dubailand. See pakub erinevaid atraktsioone kõigile rahvusele, kaunistatud erinevate teemade järgi. Näiteks on siit leitav The Lost City of Arabia, The Ice Age jne.

Bahama saared

Bahama saartel on novembris ilmüll sellest olenemata üsna soe. Temperatuur küündib 28 kraadini, mistõttu on see koht, kus veeta mõnus ajaviide soojas kliimas. Need saared koosnevad mitmetest väikestest saartest ja paiknevad Atlandi ookeani lääneosas. Peale soojuse ja ilusa rannajoone pakuvad Bahama saared ka palju aktiviteete nagu snorgeldamine, sukeldumine, kalapüük, surfamine, purjetamine, dolfiini vaatamine jne.

Lõpetuseks

On mitmeid häid võimalusi, kus leida soojureis novembris. Meie soovitused eespool mainitud kohtade kohta paindavad kindlasti igale reisijale, kes soovib soojuskliimast põgeneda. Oluline on meeles pidada, et kõik reisisihid võivad muutuda sõltuvalt individuaalsetest vajadustest ja eelistustest. Kuid üks asi on kindel – november ei pea alati olema hall ja külmine kuu, kuid tuleb arvestada ka sellega, et kõikides kohtades valitseb erinev kliima. Seega, planeeri oma reis hoolikalt ja naudi soojemat ilma retkega!