Nullkulu

Nullkulu

kus on soe jaanuaris?

Kus on sooja jaanuaris

Eesti talv on tavaliselt väga külm ja lumine. Kuid jaanuarikuus võib mõnikord olla ka heal juhul sooja ilmaga. Selliste päikesepaisteliste päevade jaoks on siin parimad kohad.

Pärnu rand

Pärnu on tuntud oma ranna poolest, mis on eriti populaarne suvel. Kuid jaanuaris on see ilus koht ka külmal ja päikeselisel päeval. Rannad on tavaliselt klammerdunud männimetsaga, mis pakub tuule eest varju. Sõltuvalt ilmast teevad kohalikud sporti, istuvad kohvikus või lihtsalt jalutavad. Lisaks randadele on linnas ka hulk kultuurilisi atraktsioone.

Viljandi järv

Teine koht, kus võid jaanuaris sooja saada, on Viljandi järv. See on üks ilusamaid järvi Eestis. Seda iseloomustavad kaunid kallastega metsad. Talvel on ujumine riskantne, kuid järve külje all on liutorud, kelgumäed ja muud meelelahutusvahendid. Lisaks sobib see koht eriti hästi matkamiseks ja pikniku pidamiseks.

Saaremaa

Kui otsid midagi eksootilisemat ja eemaldatumat, siis on Saaremaa parim koht. Saaremaa on kuulus oma spaade ja mererandade poolest, kuid sellel on ka palju muid vaatamisväärsusi. Loodus on siin lihtsalt üllatav oma iluga. Maastikud, linnud, loomad ja taimed on hämmastava eksootilisusega. Jaanuaris on ka peamise kuurordi külaliste arv väiksem, mistõttu saab siin paremini rahu ja vaikust nautida.

Tööstuslikud linnad

Mõni inimene siiski eelistab tööstuslikke linnu. Nendeks võivad olla näiteks Kohtla-Järve, Kiviõli, Narva jne. Need linnad pakuvad oma vihmavete pargid, vabameelsed söögikohad ja kaubanduskeskused. Juba ainuüksi välismaale minek võiks olla intrigeeriv. Kuid aprillis – juunis võivad sellised linnad muutuda liiga kuumaks. Jaanuaris võib siiski nautida linnalikke vaateid ja külastada mõnda muuseumi.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Eestis on võimalik leida palju kohti, kus jaanuaris sooja saada. Kuigi talv on enamasti väga külm, pakuvad need kohad võimalust nautida soojemat ilma ja vaadata talve ilu ise. Sel aastal avasta Eesti talv.