Nullkulu

Nullkulu

kuidas tampooni paigaldada?

Kuidas tampooni paigaldada

Tampoon on peaaegu iga tüdruku ja naise elus olnud. Tampoon on hügieenitarvete hulgas üks olulisemaid ja ka mugavamaid. Siiski on mõnel naisel endiselt probleeme selle kasutamisega, kuna nad ei tea, kuidas seda õigesti paigaldada. Selles artiklis räägime täpsemalt, kuidas tampooni paigaldada, et seda saaks teha korrektselt ja ohutult.

Mis on tampoon?

Tampoon on väikese suurusega hügieeniline side, mis on valmistatud pehme ja spongioosse materjali baasil ning mida kasutatakse menstruaalvedeliku imendumiseks. Tampooni kasutatakse kõige sagedamini naissoost suguelundite hooldamiseks. Tampoon tagab mugavuse ja kaitse ebameeldivate lõhnade eest.

Tampoonide tüübid

Tampoonid on valmistatud erinevatest materjalidest. Esiteks on olemas tampoonid ilma aplikaatorita, mida peate ise sisestama tuppe sõrmedega. Teiseks on olemas tampoonid aplikaatoriga, mis võimaldab tampooni lihtsamalt sisestada. Aplikaator valmistatakse reeglina plastikust. Tampooni suurus valitakse vastavalt menstruaaltsükli päevale – väiksem või suurem.

Tampooni paigaldamine

Tampooni õige paigaldamine on oluline, et mitte tekitada ebamugavusi. Kõigepealt peske käed seebiga, et bakterid ja mustus käte kaudu tampoonile ei satuks. Selleks, et lihtsam oleks tampooni tuppe sisestada, asuge mugavasse asendisse. Naised valivad tavaliselt seismisasendi, jalad kergelt lahku või istuvad mugavalt, jalad veidi lahti. Saate tampooni paigaldada ainult siis, kui olete lõdvestunud. Tampooni diplomat sõrmega vajutades sissepääsu võimalikult kõrgele. Kui tampon on hästi paigas, enam tavaliselt valu ei teki.

Tampooni eemaldamine

Tampoonile on märgitud, kui kaua seda saab kohapeal hoida (4-6 tundi), kuid eriti üle 8 h järjest tampooni pole soovitatav kanda. Tampooni eemaldamiseks peske käsi hästi ja asetage jalad eraldi. Seejärel tõmmake nöörist tampoon otse välja. Oluline on teada, et tampooni ei tohi uuesti kasutada, kuna see on juba määrdunud.

Tampooni kasutamise juhised

Tampoonide kasutamise juhised peavad olema rangelt individuaalsed, lähtudes hügieenilistest ja tervisliku seisundiga seotud ohutusmeetmetest. Tampooni kasutamise viis ja sagedus peavad olema teie vajadustest vastavad, sõltuvalt abist padja ja vaba verevoolu?

Nõuanded tampoonide kasutamiseks

Alustage väiksema suuruse tampoonidega. Kui olete algaja tampoonide kasutamisel, vältige suuri tamponide suuruseid. Valige tampoon, mis sobib menstruaaltsükli perioodiga. Mõned tüdrukud eelistavad tampooni kasutada öösel, teised aga päevasel ajal. Kui kavatsete tampooni kasutada pikka aega, vahetage tampooni iga 4-6 tunni järel.

Tampoonide võimalik oht

On mõned olukorrad, kus tampoonide kasutamine võib kehale kahjulik olla. Kõige sagedamini esineb probleeme tampoonide kasutamisega suure viirusohu perioodil. Sel ajal tuleks tamponeid kasutada ettevaatusega. Samuti ei soovitata kasutada tampooni, kui teil on tupes tugev verejooks, kuna see võib põhjustada täiendavat ärritust. Kõige kaalukamad terviseriskid (emaka- ja munasarjavähk, menopausi, antibiootikumid) on kõige parem mõelda oma günekoloogi ja arstiga.

Kokkuvõte:
Tampooni kasutamine on mugav ja tõhus viis menstruaaltsükli ajal hügieeni tagamiseks. Tampooni valimisel veenduge, et see sobib teie menstruaaltsükli perioodiga ja valige õige suurus. Enne tampooni kasutamist peske käsi põhjalikult ja lõdvestage. Seda saab kasutada kuni 6 tundi. Ärge unustage tampooni õigeaegselt eemaldada ja ärge uuesti kasutage. Pidage meeles, et kui kasutatakse sageli, võivad tampoonid ka kehale ohtlikud olla. Kasutage tampooni vastutustundlikult ja ohutult. Kui teil on probleeme tampoonide kasutamisega, pidage enne kasutamist nõu günekoloogiga.